مدیرکل امور اجتماعی استانداری آذربایجان شرقی:

درآمدزایی گردشگری سلامت ۳ برابر گردشگری عادی است

مدیرکل امور اجتماعی استانداری آذربایجان شرقی با اشاره به ۳ برابر بودن درآمدزایی گردشگری سلامت نسبت به گردشگری عادی گفت: استان ما به لحاظ دارا بودن شرایط مناسب و نزدیکی به مرزهای بین‌المللی، از پتانسیل بالایی در این زمینه برخوردار است.

به گزارش تبریز بیدار، حسن استوار آذر در جلسه ستاد ساماندهی گردشگری سلامت که در محل تالار استانداری برگزار شد، اظهار داشت: گردشگری به‌عنوان صادرات نامرئی در تمامی دنیا از اهمیت بالایی برخوردار است و پیش‌بینی می‌شود تا سال ۲۲۰ این صنعت به‌عنوان منبع اصلی درآمد کشورها لحاظ شود.

وی گفت: در کشور ما و به‌خصوص استان آذربایجان شرقی ظرفیت‌های زیادی برای توسعه این صنعت وجود دارد که باید با توجه به این ظرفیت‌ها امکانات و زیرساخت‌های لازم را برای حضور گردشگران در تمامی بخش‌های گردشگری فراهم آوریم، یکی از این ظرفیت‌ها هم گردشگری در حوزه سلامت است که حدود ۳ برابر گردشگری عادی درآمدزایی دارد.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری، با اشاره به ۳ برابر بودن درآمدزایی گردشگری سلامت نسبت به گردشگری عادی، گفت: موانع و مشکلاتی درزمینه ورود گردشگران سلامت به استان وجود دارد که مجموع این مشکلات به کاهش تعداد گردشگران سلامت استان منجر شده است.

وی با تاکید بر اینکه با برگزاری جلسات متعدد با نهادهای مسئول باید این موانع و مشکلات باید برطرف شود، تصریح کرد: تاخیر در انجام اقدامات مورد نیاز برای تسهیل تردد گردشگران سلامت، موجب کاهش درآمد و متضرر شدن استان است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *