رییس محمع نمایندگان آذربایجان شرقی :

اگر همه وقت خود را صرف مذاکرات هسته‌ای نمی‌کردیم، چنین وضعیت رکودی در اقتصاد ایجاد نمی‌شد

شیری در خصوص نامه وزرا به به رئیس جمهور گفت: اگر اقتصاد مقاومتی را در کشور اجرا می‌کردیم و همه وقت خود را صرف مذاکرات هسته‌ای نمی‌کردیم، چنین وضعیت رکودی در اقتصاد ایجاد نمی‌شد.

به گزارش تبریز بیدار، غلامحسین شیری علی آبادی،در  مورد  نامه ۴ وزیر به روحانی و بسته خروج از رکود دولت، به  خانه ملت گفت، افزایش بیکاری جوانان جامعه را به چالش  می‌کشد و رکود باید حل شود، البته اینکه دولت می‌گوید در کاهش تورم موفق بوده است، درست و ما قبول داریم، اما رکود حاکم بر اقتصاد کشور باید با تدبیر دولت و مجلس به شکل خوبی حل شود تا وضعیت تولید و اشتغال حالت قابل قبولی به خود بگیرید.

 

نماینده مردم هشترود در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مقام معظم رهبری در دو سال گذشته در مورد مسائل اقتصادی فرمایشاتی داشتند که این روزها را می‌دیدند و اگر اقتصاد مقاومتی را در کشور اجرا می‌کردیم و همه وقت خود را صرف مذاکرات هسته‌ای نمی‌کردیم، چنین وضعیت رکودی در اقتصاد ایجاد نمی‌شد.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری که اخیرا دوباره بر اجرای اقتصاد مقاومتی تاکید کردند، ادامه داد: بر همین اساس دولت ستاد فرماندهی سیاست‌ها مقاومتی را تشکیل داد و در مجلس هم فراکسیون اقتصادی مقاومتی تشکیل شد.

 واحدهای نیمه تعطیل و تعطیل را احیا کنیم


شیری علی آبادی اضافه کرد:اگر بتوانیم در مرحله نخست واحدهای نیمه تعطیل را که دچار رکود هستند و واحد‌هایی که تعطیل شد، را احیا کنیم تا اشتغال ایجاد شود و رکود قابل حل است، البته باید سیاست جدید و حساسیت لازم را داشته باشیم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: مجلس همیشه برای رفع مشکلات کشور اعلام آمادگی کرده است و دولت اگر برای خروج از رکود به مجلس لایحه ارسال کند، کمک خواهیم کرد و تاکنون  هم یار و همراه دولت بودیم.

 

 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.