علیرغم صدور مجورز برای سخنرانی اصغرزاده؛

پورمحمدی: دوره مخالفت با برجام تمام شده است!

پورمحمدی، رئیس دانشگاه تبریز در پاسخ به سوال ائل درباره ور مجوز برای سخنرانی اصغرزاده علی رغم مخالفت با سخنرانی نبویان، با طرح این ادعا که زمان مخالفت با برجام تمام شده است؛ گفت: موضوع سخنرانی اصغرزاده در دانشگاه تبریز از جمله مواردی نبود که بتوان در آن ان قلت وارد کرد.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از ائل،طی روزهای گذشته دانشگاه های آذربایجان شرقی میزبان برنامه هایی پرحاشیه بودند. برنامه هایی که توسط انجمن اسلامی دانشجویان برگزار شد.

برخی فعالان دانشجویی و کارشناسان معتقدند  دعوت از سخنرانان نزدیک به اصلاح طلباتن افراطی به شکلی هماهنگ شده و با ادهافی پشت پرده بوده است.


در حالی طی یک هفته گذشته آذر منصوری، معاون حزب منحله مشارکت و از محکومان فتنه ۸۸ در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، علیرضا بهشتی، مشاور یکی از سران فتنه و از بازداشت شدگان آشوب های فتنه در دانشگاه صنعتی سهند و ابراهیم اصغرزاده، از نمایندگان اصلاح طلب ادوار مجلس در دانشگاه تبریز سخنرانی کردند که برخی رسانه ها برخورد دوگانه مسئولین دانشگاه ها با تشکل های دانشجویی را مورد توجه قرار داده اند.


رئیس دانشگاه تبریز از موافقت با سخنرانی حجت الاسلام نبویان، نماینده مجلس در روزهای گذشته خودداری کرده و خواستار برگزاری برنامه به شکل مناظره شده بود؛ این در حالی است که برنامه انجمن اسلامی به شکل سخنرانی برگزار شد.


 برای روشن شدن ماجرا سراغ پورمحمدی رفت که وی گفت:در مباحث و موضوعاتی که در آن ان قلت وجود دارد ترجیح ما این است که برنامه ها به شکل مناظره برگزار شود تا هر دو طرف و جناح سیاسی مطالب خود را بیان کنند و دانشجویان با شنیدن سخنان هر دو طرف می توانند منطقی ترین سخنان را تشخیص دهند.


وی در مورد برنامه هفته جاری انجمن اسلامی مدعی شد: موضوع سخنرانی ابراهیم اصغرزاده و مسعود پزشکیان در دانشگاه تبریز از جمله مواردی نبود که بتوان در آن ان قلت وارد کرد چرا که در مورد سیاست خارجی و داخلی دوران پساتحریم بود.


پورمحمدی با رد نیاز به مناظره در این مورد گفت: موضوع ایدئولوژیکی و  مناقشه برانگیز نبود.


وی با طرح این ادعا که برجام تصویب شده است؛ گفت: زمان مخالفت با برجام تمام شده است و اکنون نوبت تحلیل و ارائه راهکارها رسیده است پس در این خصوص نیازی به برگزاری مناظره نبود.


رئیس دانشگاه تبریز تاکید کرد: در آینده نیز توصیه شورای فرهنگی دانشگاه برگزاری برنامه های دارای موضوع بحث برانگیز به شکل مناظره با حضور و سخنرانی دو طرف موافق و مخالف است.


این در حالی است که مطالب مطرح شده توسط اصغرزاده و پزشکیان در برنامه روز شنبه تنها به شرایط پسابرجام مربوط نمی شد. همانگونه که بخشی از سخنان اصغرزاده به تخریب عملکرد دولت سابق  و موضوعات جنجالی دیگری مربوط می شد.


از سوی دیگر این ادعا که برجام تصویب شده است و بنابراین مخالفان آن حق اظهار نظر ندارند بیشتر شبیه یک بهانه است. چرا که اولا طبق ادعای حامیان دولت برجام به جهت الزام آور نشدن تصویب نشده است و مصوبه مجلس تنها به قیود و شروط اجرای داوطلبانه آن مربوط می شود. از سویی دیگر الزامات عملکرد در دوران پسابرجام نیز خود محل بحث و مناقشه بسیاری است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.