بررسی کامل/ تساوی گسترش فولاد مقابل ذوب آهن

تیم های ذوب آهن اصفهان و گسترش فولاد تبریز به نتیجه تساوی بدون گل رضایت دادند.

به گزارش تبریز بیدار، تیم های ذوب آهن اصفهان و گسترش فولاد تبریز از ساعت ۱۶:۴۵ امروز در ورزشگاه فولاد شهر اصفهان به مصاف یکدیگر رفته بودند که این دیدار با نتیجه تساوی بدون گل به پایان رسید.


ترکیب ذوب آهن: رشید مظاهری، محمد نژاد مهدی، ولید اسماعیل، هادی محمدی، قاسم حدادی فر، علی حمام، اکبر صادقی، مرتضی تبریزی (رضا شکاری۷۹)، سیدمحمدرضا حسینی ( احسان پهلوان ۷۴)، مهدی رجب زاده و مسعود حسن زاده (کاوه رضایی ۶۵)


ترکیب گسترش فولاد: گئورگی گئورگیف، امید نظامی پو، مگنو باتیستا، مهدی کیانی، ایوب کلانتری (سعید دقیقی ۶۲)، مرتضی اسدی، محمد ابراهیمی، شهرام گودرزی، محمد نصرتی، داریوش شجاعیان (امیر حسین کریمی ۷۶) و مصطفی اکرامی

مهدی کیانی در دقیقه ۳۴ از تیم گسترش فولاد و کاوه رضایی در دقیقه ۸۴ از تیم ذوب آهن با دریافت کارت زرد جریمه شدند.

حدود ۵۰۰ نفر در ورزشگاه حضور یافته و بازی را از نزدیک تماشا کردند.

تیم های ذوب آهن اصفهان و گسترش فولاد تبریز با این تساوی در جدول رده بندی به ترتیب ۱۵ و  ۱۳ امتیازی شدند.


شرح بازی:


ذوب آهن به عنوان تیم چهارم جدول رده بندی در شرایطی میزبان گسترش فولاد بود که یک ماه قبل حریف تبریزی خودش را در جام حذفی شکست داده بود و در این مسابقه هم به نیت تکرار پیروزی قبلی به میدان رفت. یحیی گل محمدی در این مسابقه به سه بازیکن اصلی خودش استراحت داده بود و در سوی مقابل گسترش با ترکیبی دفاعی به دنبال کسب امتیاز از این بازی بود. بازی دو تیم در نیمه اول آنچنان جذاب دنبال نشد و توپ بیشتر در میانه میدان در جریان بود و دو تیم نتوانستند به دروازه یکدیگر نزدیک شوند. با آغاز نیمه دوم ذوب آهن برتری محسوسی نسبت به تیم حریف پیدا کرد و تعویض های گل محمدی شرایط را به سود ذوب آهن تغیر داد اما بی دقتی بازیکنان این تیم در خط هافبک و از بین رفتن موقعیتهای بسیار زیاد در نهایت باعث شد تا ذوب آهن سومین تساوی خانگی خودش را هم بدست آورد.

دقایق حساس:


دقیقه ۶: برتری نسبی بازیکنان گسترش در نهایت باعث شد که بازیکنان این تیم با یک حمله برنامه ریزی شده توپی را روی سر باتیستا سانتر کنند که هم با ضربه سر این توپ را با اختلاف کمی از بالای دروازه به اوت فرستاد.


دقیقه ۱۵: سانتر حسن زاده از جناح چپ در محوطه جریمه می توانست بازیککنان این تیم را در موقعیت خوبی قرار دهد که گئورگیف دروازبان گسترش با هوشیاری بیرون آمد و توپ را مهار کرد.


دقیقه ۲۲: ایوب کلانتری پشت ضربه خطای که در بیرون از محوطه جریمه و در قسمت چپ گرفته شده بود ایستاد ، او توپ را کات دار به سمت دروازه فرستاد که واکنش خوب مظاهری توپ را دور کرد و در برگشت هم بازیکنان گسترش نتوانستند این موقعیت را تبدیل به گل کنند.


دقیقه ۲۶: بازیکنان ذوب آهن که کم کم در زمین گسترش حاضر شدند سانتر رجب زاده از جناح راست نزدیک بود که به گل اول بازی تبدیل شود که گئورگیف با مشت توپ را دور کرد.


دقیقه ۲۸: پرتاب اوت از جناح چپ در یک رفت و برگشت رجب زاده را در محوطه جریمه صاحب موقعیت کرد او هم با یک چرخش صادقی را صاحب موقعیت کرد که ضربه آرام صادقی در دستان گئورگیف جای گرفت.


درقیقه ۳۰: بازیکنان ذوب آهن بار دیگر با پاسهای کوتاه خودشان را به پشت محوطه جریمه گسترش رساندند که در نهایت این توپ به تبریزی رسید او هم با یک شوت ناگهانی برخلاف جهتی که گئورگیف حضور داشت این دروازبان را مجبور به واکنش کرد او هم توپ را به اوت فرستاد.


دقیقه ۴۰: رجب زاده پشت ضربه خطای ایستاد که سانتر خطرناک کاپیتان ذوب در محوطه جریمه علی حمام را صاحب موقعیت کرد ولی او نتوانست ضربه سری را به توپ بزند تا در نهایت توپ به اوت برود.


دقیقه ۵۵: خطاییکه روی تبریزی صورت گرفت یک ضربه ایستگاهی را نصیب بازیکنان ذوب آهن کرد که در حالی که حدادی فر و رجب زاده با تجربه هم پشت تو پ ایستاده بودند در نهایت حسن زاده به توپ ضربه زد تا توپ با اختلاف از بالای دروازه بیرون رود.


دقیقه ۶۱: ضربه کرنر به نفع ذوب باعث شد که همه بازیکنان این تیم برای گل زدن، جلو بیایند که ضربه کرنر رجب زاده هادی محمدی را صاحبه موقعیت کرد ولی او ضربه سر آرامی به توپ زد و توپ به اوت رفت.


دقیقه ۷۵: حمله علی حمام از جناح راست کاوره رضایی را در محوطه جریمه صاحب موقعیت کرد که او با وجود دفاع گسترش چرخید و توپ را به حدادی فرد رساند ولی شوت حدادی فر از کناره دروازه گسترش راهی اوت شد.


دقیقه ۸۷: پاس صادقی شکاری را دز پشت محوطه جریمه صاحب موقعیت کرد او هم بدون نگاه به دروازه، توپ را شوت کرد که به اوت رفت.


دقیقه ۹۳: در وقتهای اضافی هادی محمدی در حالی که گئورگیف از دروازه بیرون آمده بود صاحب موقعیت مناسب شد ولی در نهایت ضربه سر او در آستانه ورود به دروازه توسط مرتضی اسدی از محوطه جریمه دور شد.

اتفاق ویژه:


ذوب‌آهن در دو بازی قبلی خودش در لیگ‌های سیزدهم و چهاردهم با تساوی بدون گل خانگی در مقابل گسترش فولاد متوقف شده بود و این سومین تساوی بدون گل دو تیم در ورزشگاه فولادشهر بود.

بهترین بازیکن:


علی حمام از ذوب‌آهن و محمد نصرتی از گسترش عملکرد خوبی در این بازی داشتند.

حاشیه:
* یحیی گل محمدی از عملکرد بازیکنانش ناراضی است و در مقابل موقعیتهایی که بازیکنان این تیم از دست می دهند در کنار زمین با اخم و حرکات دست به آنها اعتراض می کند.


* در دقیقه ۳۶ بازی کرنر کوتاه رجب زاده و پاسکاری او با حدادی فر باعث شد که مدافعان گسترش روی حدادی فر خطا کنند ولی داور آوانتاژداد و رجب زاده هم توپ را به اوت فرستاد این مساله باعث شد که گل محمدی به شدت به فغانی اعتراض کند.


کاوه رضایی که از ناحیه بینی دچار آسیب دیدگی است با ماسک وارد بازی شد که همین مساله چهره او را در زمین متفاوت کرده است.


*در هفته هشتم لیگ این انتقاد به تیم های لیگ برتری وارد بود که از بازیکنان قهرمان تیم ملی جوانان هیچ بازیکنی در لیگ به میدان نرفت. ولی در بازی با گسترش یحیس گل محمدی رضا شکاری را در دقایق پایانی به زمین فرستاد

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.