مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان شرقی:

افزایش مصرف گاز طبیعی در آذربایجان شرقی

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان شرقی گفت: با ورود جبهه توده هوای سرد به استان مصرف گاز طبیعی در استان نسبت به هفته گذشته به میزان ۱۰ میلیون مترمکعب افزایش یافت.

به گزارش تبریز بیدار، ولی الله دینی، با بیان اینکه با ورود جبهه هوای سرد در سراسر کشور از جمله آذربایجان شرقی، میزان مصرف گاز افزایش یافته است، اظهارداشت: مصرف گاز طبیعی در سطح استان طی ۲۴ ساعت گذشته از مرز ۲۶ میلیون متر مکعب گذشت که قبل از وروى جبهه هوای سرد به استان میزان مصرف گاز طبیعی به میزان   16 میلیون متر مکعب در روز بوده است. 

وی با اشاره به افزایش ۳۰ درصدی  مصرف گاز طبیعی نسبت به مدت ۶ ماهه سال ۹۳ خبر داد و افزود: در شش ماهه اول سال ۹۴  بیش از ۳ میلیارد و ۲۵۳ میلیون متر مکعب  گاز طبیعی در بخش‌های مختلف خانگی و تجاری و صنعتی و نیروگاهی مصرف شده است.

وی همچنین از افزایش ۸۲ درصدی مصارف نیروگاهی در شش ماهه اول سال در مقایسه با مدت مشابه در استان اشاره کرد و افزود: در شش ماهه اول سال ۹۴ قریب به یک میلیارد متر مکعب گاز در نیروگاه‌های استان مصرف شده است.

مهندس دینی از آمادگی نیروهای عملیاتی و امدادی شرکت گاز استان در خدمتگزاری به مردم شریف استان خبر داد و افزود: نیروهای امدادی با سامانه تماس تلفنی ۱۹۴ بصورت شبانه روزی آماده ارائه خدمات به مشترکین در اقصی نقاط استان می‌باشند.

وی افزود: مشارکت مردم فهیم استان در مدیریت مصرف گاز این شرکت را در تحقق برنامه‌های گازرسانی و پایداری جریان مستمر گاز مشترکین یاری خواهد نمود.

وی در پایان بر رعایت نکات ایمنی در مصرف گاز طبیعی  تاکید کرد و افزود: آمارهای حوادث گاز طبیعی در سال‌های گذشته نشان می‌دهد اغلب حوادث ناگوار بر اثر نصب نادرست دودکش و بسته بودن مسیر آن بوده است  لذا مشترکین در نصب وسایل گازسوز دقت نمایند تا از بروز هرگونه حادثه یا اتفاق ناگواری جلوگیری کرده و فصل سرما را بدون  حادثه سپری نمایند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.