مجمع عمومی سالیانه فدراسیون دوچرخه سواری برگزار شد

سید محمد شروین اسبقیان به عنوان برترین مدیرکل ورزش و جوانان در پیشبرد اهداف دوچرخه سواری کشور معرفی شد

به گزارش تبریز بیدار، سید محمد شروین اسبقیان به عنوان بهترین مدیرکل ورزش و جوانان در پیشبرد و توسعه دوچرخه سواری کشور ، هیات دوچرخه سواری آذربایجانشرقی و تیم پتروشیمی تبریز برترین هیات و باشگاه دوچرخه سواری کشور معرفی شدند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون دوچرخه سواری؛مجمع عمومی سالیانه فدراسیون دوچرخه سواری با حضور دکتر سجادی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان، جناب آقای گواری ریاست دفتر امور متشرک فدراسیون های ورزشی ، مسئولان فدراسیون و روسای تمامی هیئت های استانی برگزار گردید .

در ابتدای مجمع از محمد شروین اسبقیان به عنوان بهترین مدیرکل ورزش و جوانان که در دوچرخه سواری تاثیر زیادی داشته تجلیل به عمل آمد.

اسبقیان پس از تجلیل بیان کرد: تور آذربایجان نقطه عطفی در ورزش دوچرخه سواری است. من کاری انجام ندادم و هر کاری انجام شده به صورت تیمی بوده است. رییس هیات آذربایجان شرقی تلاش زیادی داشته و استاندار آذربایجان شرقی نیز بسیار تاثیرگذار بوده است. ما تلاش خواهیم کرد تور حرفه ای را در ایران داشته باشیم.

قمری رییس فدراسیون دوچرخه‌سواری هم در ابتدا به بررسی تقویم ۹۳ پرداخت و توضیحاتی در ارتباط با تعداد مسابقاتی که برگزار شده، ارائه کرد. ما سال گذشته وضعیت خوبی در بخش قهرمانی داشتیم و توانستیم نتایج خوبی نیز بدست آوریم. در بخش همگانی نیز جشنواره هایی برگزار کردیم اما متاسفانه نتوانستیم برگزاری مسابقات آموزشگاه ها را داشته باشیم و با توجه به سیاست های آموزش و پرورش نتوانستیم از ظرفیت های آن استفاده کنیم.

وی ادامه داد: ما در سال گذشته ۱۲ جایزه بزرگ را با کمک اسپانسرها برگزار کردیم و البته رقابتی نیز میان اسپانسرها به وجود آمد.

۸۵ تا ۹۰ درصد لیگ و مسابقات تحت نظارت افسران کنترل دوپینگ است و کمترین مشکل را داشتیم. همچنین ساختمان فدراسیون را که سندش به اسم یکی از همکاران بود را توانستیم به نام فدراسیون کنیم.

خزانه دار فدراسیون نیز گزارشی از عملکرد مالی فدراسیون ارائه کرد و گفت: بیش از ۶۰۰ میلیون تومان از سال ۹۲ باقی مانده بود . یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان وزارت ورزش کمک کرده است و مبلغی که کمیته ملی المپیک پرداخت کرده بود ۳۶۵ میلیون تومان بوده است. 

در ادامه هیات‌های استانی نیز مشکلات خود را با سجادی مطرح کردند.

رییس هیات کرمان نیز گفت: پیست‌های دوچرخه‌سواری در دست اجراست که یکی از آنها در کرمان وجود دارد. ۹۰ درصد کار آن انجام شده اما روکش اصلی را ندارد و اگر این کار منحصر به فدراسیون باشد هیچ زمانی انجام نمی‌شود. تقاضا داریم که این مسئله پیگیری شود. همچنین وزارت ورزش بودجه‌ای را برای برگزاری تورهای بین‌المللی نیز در نظر بگیرد.

رییس هیات زنجان نیز گفت: BMX یکی از رشته‌های المپیکی است و پیست آن بسیار کم‌هزینه بوده و جای کمی را می‌گیرد. ما در دانهیل شرایط خوبی داریم که به راحتی می‌توان آن را با BMX تطبیق داد. بنابراین تقاضا داریم که به این رشته المپیکی کمک شود. همچنین نگاه ویژه‌ای نیز برای تهیه امکانات و خرید دوچرخه وجود داشته باشد.

رییس هیات فارس هم با اشاره به بحث استعدادیابی بیان کرد: استعدادیابی باید از وزارت آموزش و پرورش شروع شود اما هیچ همکاری خوبی در این زمینه نیست و فکر می‌کنم باید راهکاری پیدا کنیم و تعامل صورت گیرد.

در پایان استان‌های آذربایجان شرقی، یزد و اصفهان به عنوان استان‌های برتر شناخته شدند. دو باشگاه پتروشیمی و پیشگامان هم به عنوان بهترین باشگاه‌ها معرفی شدند. در بخش همگانی تهران و در بخش استعدادیابی همدان توانستند عنوان نخست را به دست بیاورند. 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.