با هدف موج سواری

سو استقاده جریان قوم گرا از جریان فیتیله در دانشگاه با توسل به دروغ و فتوشاپ!

در پی توهین برنامه فیتیله به مردم ‌آذربایجان جریان‌های قوم گرا سعی در تحریک مردم داشتند که با نا امیدی از همراهی مردم در حال توسل به دروغ و فتوشاپ کاری هستند.

به گزارش تبریز بیدار ،بعد از پخش برنامه توهین آمیز فیتیله و تمسخر مردم آذربایجان موجی از اعتراضات نسبت به این برنامه شروع شد. در این میان علی رغم عذرخواهی رئیس سازمان صدا و سیما، توقف پخش برنامه فیتیله و برخورد با خاطیان، جریان‌های خاص شروع به هوجی گری کرده و سعی در تحریک عواطف مردم دارند.

این جریان‌ها که اهداف شوم آنان بر کسی پوشیده نیست ابتدا با پخش اعلامیه مردم را به تظاهرات خیابانی فرا خواندند که الفاظ به کار برده شده در اعلامیه نشان از حرکتی آشوب گرانه داشت.

زمانی که مردم و جوانان آذربایجانی از اهداف دشمنان نظام آگاه شدند از تجمع و شرکت در تظاهرات خیابانی خودداری کردند، اما این امر به مذاق افراد مغرض خوش نیامد و آنان در ادامه هوجی گری‌های خود با پخش تصاویر غیرواقعی در فضای مجازی سعی کردند وضعیت اعتراضات و محکومیت‌ توهین به آذری‌ها را بحرانی جلوه دهند.

این افراد با پخش تصاویری مدعی شدند در دانشگاه‌های استان تجمع شده و دانشجویان شعارهای تندی علیه نظام سر می‌دهند و دانشگاه‌های آزاد و شهید مدنی در آستانه انفجار است، اما با بررسی‌های به عمل آمده مشخص شد این تصاویر مربوط به سال‌های گذشته است. همچنین فیلم‌هایی نیز در این رابطه پخش شد که مربوط به سال‌های قبل و راجع به موضوعاتی دیگری می‌باشد.

برای نمونه یکی از این عکس‌ها را در ذیل مشاهده می‌کنید که منتشرکنندگان آن مدعی شده‌اند این عکس مربوط به تظاهرات امروز دانشگاه آزاد تبریز است، این در حالیست که علاوه بر واضح بودن مکان تصویر آسمان صاف آن با وضعیت جوی امروز تبریز به هیچ وجه مطابقت ندارد. !

یکی از مسئولین دانشگاه‌ آزاد اسلامی تبریز در گفت‌وگو با آناج با انتقاد از فضاسازی‌های جریانهای معاند، تاکید کرد: در دانشگاه آزاد دانشجویان از دیروز با صدور بیانیه‌ای توهین به مردم غیور آذربایجان را محکوم کرده و امروز هیچ گونه تجمعی برگزار نشده است.

همچنین فیلم هایی از شعارهای تجمع دانشجویان دانشگاه تبریز پخش می شود که آنهم متعلق به دانشگاه ارومیه می باشد

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.