سید حسن نصرالله:

شکست حصر فرودگاه ” کویرس” در سوریه نشان دهنده ناکارآمدی گزینه نظامی است

دبیرکل حزب‎الله لبنان در سخنانی اعلام کرد که شکستن محاصره فرودگاه «کویرس» در شرق حلب توسط ارتش سوریه این پیام را برای آمریکا و همپیمانان آن دارد که بحران سوریه باید از راه سیاسی نه از راه سیاست برتری‎جویانه حل شود.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از فارس،  «سید حسن نصرالله» دبیر کل حزب الله لبنان در ۱۶ فوریه ۱۹۸۵ در گرد‌همایی عظیم شهیر صیدا که به اعلام علنی شکل گیری حزب الله منجر شد، یازدهم نوامبر سالروز شهادت «احمد قصیر» را «روز شهید» نامگذاری کرد.

۲۰ آبان ۶۱، یادآور هلاکت ۱۵۱ صهیونیست در عملیات شهادت‌طلبانه در جنوب لبنان است؛ عملیاتی که آن را «احمد» ۱۵ ساله به شیوه خاص خود با پژو ۵۰۴ انجام داد و دبیرکل حزب‎الله در سخنرانی امروز(چهارشنبه) خود این روز را گرامی داشت.

دبیرکل حزب الله در ابتدای سخنرانی امشب خود شهید احمد قصیر را آغازگر عملیات‌های شهادت‎طلبانه معرفی کرده که شروع شکست رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۰۰ میلادی و پیروزی در جنگ ۳۳ روزه در سال ۲۰۰۶ میلادی را رقم زد و موجب بهت و حیرت اسرائیلی‌ها بویژه قصاب معروف صهیونیست‌ها «آریل شارون» شد.

سید نصرالله گفت: حزب الله به مناسبت شهدای مقاومت از جمله احمد قصیر و دیگر شهدای حزب الله از جمله سید عباس موسوی و عماد مغنیه، امروز را روز شهدای حزب الله نامگذاری کرد.

سید حسن نصرالله افزود: ما به عنوان کسانی که در قید حیات هستیم به شهدای مقاومت تبریک می‌گوئیم و قدردان آنها هستیم.

وی تاکید کرد: وقتی‎که درباره پیروزی‎ها سخن می‎گوئیم، این به برکت و فضل شهدای مقاومت و ارتش لبنان، سوریه و گروه های فلسطینی است.

سید حسن در بخشی از صحبت‌هایش با تبریک و تهنیت به شهدایی که با آزادی از زندان دنیا فانی به حیات ابدی و جاویدان رسیدند، اظهار داشت: آنها از این زندان به حیات در کنار الله رسیدند و به سعادت و امنیت رسیدند که این زندگی حقیقی است و زندگی ما بازی است.

دبیرکل حزب الله گفت: از مهمترین دست آوردها و پیروزی هایی که در پی ریخته شدن خون شهدا به دست آمده است، دمیده شدن روح جهاد و مقاومت و انتشار بذر عزت و کرامت، رد خفت و کسالت و بیداری معنوی در جامعه است.

وی در ادامه اظهار داشت که به برکت خون شهیدان است که خاک لبنان پس از سال‌های طولانی اشغال آزاد شد و اسرا از زندان‌ها بیرون آمدند و امنیت به دلیل معادله پاسخ در مقابله با تکفیری‌ها در جنوب لبنان برقرار شد.

نصرالله در ادامه روحیه جهادی و شهادت طلبانه را اسلحه قدرتمند مقاومت در برابر دشمن صهیونیستی و حمایت‌های آمریکا در جهت تقویت ذخایر تسلیحاتی این دشمن توصیف کرد و افزود: اگر منتظر می‌ماندیم تا با رسیدن به امکانات به مقابله با دشمن می‌رفتیم دشمن پیروز می‌شد و به هژمونی دست پیدا می‌کرد.

وی ابراز داشت: دشمن صهیونیستی ملت فلسطین را محاصره کرده است و اجازه ورود سلاح به آنرا نمی‎دهد و طی عملیات‌های خود نیروهای جهادی و مقاومت را هدف قرار می‌دهد، اما نتوانسته جلوی انسان‌ها را بگیرد و این مردم با چاقو از زن و مرد گرفته به نبرد با صهیونیست‌ها رفته‎اند.

دبیرکل حزب االله تصریح کرد: ما مطمئن هستیم که می‎توانیم از طریق روحیه و جنبش مقاومت را که یکی از دست‎آوردهای خون شهدا است، حفظ کنیم و آن را گسترش دهیم، جنبشی که ما را به سمت جلو حرکت داده است و باعث شده است که سلاح را در دست بگیریم.

 سید حسن نصرالله در ادامه با اشاره به سفر اخیر بنیامین نتانیاهو به واشنگتن تاکید کرد که این سفر نشان دهنده موضع تغییر ناپذیر آمریکا در حمایت از اسرائیل و پایبندی به منافع تل آویو است.

وی در ادامه با بیان اینکه آمریکا نظاره‎گر جنایات رژیم صهیونیستی است، تاکید کرد که بحث درباره اسرائیل فرقی میان حزب دموکرات و جمهوری خواه وجود ندارد.

نصرالله افزود: نکته دوم این است که زمانیکه شیطان بزرگ و عوامل آن گرد هم می‌نشینند، یعنی اینکه آنها دارند علیه ما برنامه طراحی می‌کنند. من اینجا در روز شهید اعلام میکنم که موضع آنان علیه حزب‌الله نشان می‎دهد که ما در راه درست گام بر می‎داریم و اگر آمریکا از ما تمجید کند آنگاه خواهیم فهمید که در راه غلط هستیم.

وی در ادامه به تحولات سوریه و یمن اشاره کرد و گفت: آمریکا در سوریه و یمن هر روز بیشتر مطئمن می شود که قادر به پایان دادن به جنگ در این کشورها نیست و واقعیت میدانی و مقاومت بر این موضوع تاکید دارد.

سید حسن نصرالله تاکید کرد: آنچه که روز گذشته در ریف جنوبی حلب و شکست محاصره فرودگاه «کویرس» رخ داده است، معنی زیادی دارد. این فرودگاه سه سال استقامت کرد تا اینکه توفیق حاصل شد و محاصره‌ آن شکسته شد. این اتفاق معانی زیادی دارد که اولین معنی آن استقامت و فداکاری ارتش سوریه ثابت کرد که این حرف که ارتش سوریه از هم پاشیده است، نادرست است. این اتفاق برای کسانی که به وین خواهند رفت پیام دارد. پیشروی نیروهای ارتش در مسیری که دو طرف آن تروریست‌ها و داعش هستند، نشان دهنده عزم و اراده نیروهای سوریه است.

دبیرکل حزب‎الله در خصوص لبنان گفت: اینکه برخی‎ها منتظر خارج و به اتهام‎‏زنی مشغول هستند، مساله تاسف‎برانگیزی است. مهمتر و بدتر این است که حکومت و جامعه لبنان آن قدر ضعیف است که کشور دارد از دست می‌رود و این طرف به طرف مقابل ناسزا می‌گوید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.