فتحی پور:

نرخ ارز کاهش پیدا نمی کند

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، با انتقاد از رشد نرخ ارز در بازار، گفت: تبعات افزایش نرخ دلار بر زندگی و معیشت مردم خودنمایی خواهد کرد.

به گزارش تبریز بیدار، ارسلان فتحی پور درگفت وگو با خانه ملت،با انتقاد از افزایش نرخ ارز در روزهای اخیر، گفت: افزایش نرخ ارز به طور حتم رشد قیمت سایر کالاها را رقم خواهد زد.

نماینده مردم کلیبر،خداآفرین و بخش آهوراند درمجلس شورای اسلامی، با تاکید براینکه دولت باید سیاستی مشخص در رابطه با ثیات اقتصادی درنظربگیرد،افزود:رشد چندین باره نرخ ارز در بازار پیامدهای منفی بسیاری برای اقتصاد به همراه خواهد داشت.

این نماینده مردم درمجلس نهم،با اشاره به پیش بینی افزایش نرخ ارز دربودجه ۹۵ کل کشور، تصریح کرد: با توجه به این افزایش دولت باید در جهت ثبات نرخ ارز تلاش کند.

وی با تاکید براینکه با رشد نرخ ارز خبری از ارزانی کالاها نیست،تصریح کرد: با افزایش نرخ ارز که حاصل افزایش تقاضا و برهم خوردن تعادل در این بین است اگر دولت اقدام به ثبات نرخ ها در بازار کند جای تشکر دارد.

فتحی پور با بیان اینکه انتظار کاهش نرخ ارز به کمتر از ۳ هزار و ۳۰۰ غیرمعقول است،افزود: دیگر امکان کاهش نرخ ارز نیست.

 

دعوت از مسئولان اقتصادی کشور برای استماع برنامه‌های ثبات نرخ ها در بازار


این نماینده مردم در مجلس نهم،ادامه داد: دعوت ازمسئولان اقتصادی کشور از جمله وزیر اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی برای بررسی چرایی رشد نرخ ارز و برنامه های آنان برای کنترل بازار در دستورکار کمیسیون اقتصادی مجلس قرار دارد.

وی با بیان اینکه عرضه بیشتر ارز در بازار می تواند تا حدودی به کاهش نرخ آن کمک کند،گفت: در حال حاضر رشد نرخ ارز ناشی از برهم خوردن تعادل عرضه و تقاضا است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی،یادآور شد: با توجه به تعیین نرخ ارز از سوی بازار باید سازوکاری برای ثبات نرخ ها ازسوی دولت درنظر گرفته شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.