دانشگاه تبریز با ۲ دانشگاه کشور ایتالیا تفاهم نامه امضا کرد

رئیس دانشگاه تبریز گفت: دانشگاه تبریز و دانشگاه‌های باسیلیکاتا و آلدو مورو کشور ایتالیا برای گسترش همکاری‌های بین‌المللی تفاهم‌نامه همکاری آموزشی و پژوهشی مشترک امضا کردند.

به گزارش تبریز بیدار، محمدرضا پورمحمدی اظهار داشت: این تفاهم‌نامه‌ها برای همکاری‌های آموزشی، تحقیقاتی و فناوری در ۱۴ ماده به امضای طرفین رسید.

وی، تبادل اعضای هیئت علمی، محققان و متخصصان برای تحقیق، تدریس و تبادل نظر علمی، ارائه تسهیلات برای شرکت استادان و محققان طرفین در گردهمایی‌ها، همایش‌ها و هم اندیشی‌های علمی بین‌المللی، گذراندن دوره‌های فرصت مطالعاتی، برگزاری نمایشگاه‌های مشترک علمی، تحقیقاتی و فناوری و پروژه‌های تحقیقاتی مشترک را از جمله مفاد این تفاهم‌نامه همکاری مشترک عنوان کرد و افزود: دو طرف نسبت به مبادله اطلاعات، کتاب‌ها، نشریات علمی، مدارک علمی و تحقیقاتی، پایان‌نامه‌های دانشجویی، میکروفیلم و نرم افزارهای رایانه‌ای در زمینه‌های آموزشی، پژوهشی و فناوری اقدام خواهند کرد.

به گفته وی، طرفین نسبت به تبادل دانشجو در رشته‌ها و مقاطع مورد توافق برای ادامه تحصیل و نیز شرکت دانشجویان در مسابقات ورزشی مقدمات لازم را فراهم می‌کنند.

رئیس دانشگاه تبریز، حمایت از ایجاد کرسی زبان و ادبیات دو کشور در دانشگاه‌های یکدیگر را از دیگر مفاد این تفاهم همکاری بیان کرد و یادآور شد: در همین زمینه دانشگاه تبریز برای آموزش دانشجویان دانشگاه‌های کشور ایتالیا از جمله دانشگاه باسیلیکاتا و آلدو مورو باری در دوره‌های کوتاه مدت آموزش زبان فارسی اقدام خواهد نمود.

بر اساس این گزارش، این تفاهم‌نامه به امضای محمدرضا پورمحمدی، رئیس دانشگاه تبریز و میشل گرکو، رئیس دانشگاه باسیلیکاتا و پاترونی گریفی، نماینده رئیس دانشگاه آلدو مورو باری رسید.

دانشگاه تبریز هم اکنون با بیش از ۵۰ دانشگاه معتبر خارجی از جمله دانشگاه‌های ایتالیا، ترکیه، فرانسه، مالزی، آذربایجان و … قرارداد همکاری دارد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.