داریوش ارجمند در تبریز:

وظیفه دانشجویان پزشکی اصلاح فرهنگ درمان بیمار با پول است / ضرورت حمایت از یکسان‌سازی بیمه‌های درمانی

بازیگر برجسته کشورمان گفت: پیشنهاد ایجاد کمپین حمایت از یکسان‌سازی بیمه‌های درمانی را داده‌ام و مورد موافقت واقع شده است، از تمام دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور می‌خواهم، در این کمپین شرکت کنند.

به گزارش تبریز بیدار، داریوش ارجمند در همایش فصل نو فصل همدلی دانشگاه علوم پزشکی تبریز اظهار داشت: دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی با سلامت مردم رابطه دارند، از این رو ضروری است این دانشجویان نظام سلامت کشور را اصلاح کرده و در راستای کیفی‌سازی آن گام بردارند.

وی افزود: زمانی پزشکان خود را بازوان قدرتمند خداوند در زمین می‌دانستند و بدون چشم داشت مالی، بیماران را معالجه می‌کردند، ولی اکنون وضعیت متفاوت بوده و اصلاح این موضوع وظیفه دانشجویان رشته‌های پزشکی است که در آینده پزشک می‌شوند.

ارجمند با اشاره به طرح وزارت بهداشت مبنی بر یکسان‌سازی بیمه‌ها، گفت: این طرح بسیار خوبی است که وزیر بهداشت به دنبال اجرایی کردن آن است که باید مجلس از این طرح حمایت کند تا مردم تنها با یک بیمه در ارتباط بوده و خدمات درمانی منطقی دریافت کنند، البته شنیده‌ام برخی مدیرعاملان بیمه‌ها دست از لجاجت بر نمی‌دارند و همچنان برای اجرایی نشدن این طرح، سنگ‌اندازی می‌کنند.

وی با حمایت از اقدامات وزیر بهداشت، گفت: آقای هاشمی قبل از وزیر شدن دو بیمارستان تأسیس کرده بود و در مناطق محروم کشور بیماران را به صورت رایگان ویزیت می‌کرد، اکنون در قامت وزیر بهداشت، برای رفع نیازهای بهداشتی و درمانی تلاش می‌کند و در این زمینه تحولی هم ایجاد کرده است.

ارجمند اعلام کرد: پیشنهاد ایجاد کمپین حمایت از یکسان‌سازی بیمه‌های درمانی را داده‌ام و مورد موافقت واقع شده است، از تمام دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور می‌خواهم، در این کمپین شرکت کنند.

این بازیگر با بیان اینکه دچار دنیای کمی شده‌ایم، اظهار کرد: متأسفانه امروزه ارزش آدم‌ها به حساب بانکی، خودرو و لباس‌هایشان است، اگر غرب به انرژی هسته‌ای می‌بالد، ما هم به فرهنگ غنی‌مان می‌بالیم، باید از زندگی کمی خارج شده و به زندگی کیفی روی آوریم و در این میان وظیفه دانشجویان است تا فرهنگ ما را اصلاح کنند.

وی ادامه داد: دچار فرم‌گرایی هم شده‌ایم، در حالی‌ که ما ملت محتوایی هستیم. استعمار فکری و تقلیدگرایی وحشتناک‌ترین استعمار است، نباید آنی شویم که دشمن می‌خواهد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.