مدیرکل راه آهن آذربایجان:

قطار تبریز- وان همچنان متوقف است

مدیرکل راه آهن آذربایجان گفت: قطار تبریز- وان همچنان متوقف است و تصمیمی درباره راه اندازی مجدد آن گرفته نشده است.

به گزارش تبریز بیدار، میرحسن موسوی روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا با اشاره به اینکه درپی انفجارهای صورت گرفته در مسیر قطار تهران – آنکارا در مردادماه امسال حرکت این قطار و قطار تبریز- وان متوقف شده است، گفت: برای راه اندازی مجدد قطارها در این مسیر منتظر اعلام نظر رسمی مقامات ترکیه هستیم.


اظهارت مدیرکل راه آهن آذربایجان مبنی بر از سرگرفته نشدن حرکت قطارهای تبریز- وان در حالی صورت می گیرد که برخی از پایگاه های خبری محلی در روزهای اخیر به نقل از شرکت قطارهای مسافری رجا از راه اندازی قطارهای تهران- آنکارا و تبریز- وان خبر داده بودند.


هشتم و نهم مرداد ماه امسال ، قطار مسافری آنکارا به تهران بین دو ایستگاه ‘سوورن’ و ‘گنچ’ همچنین قطاری که برای بازگرداندن مسافران از ‘ترهان’ راهی مسیر آنکارا شده بود، مورد حمله تروریستی قرار گرفت. 


رسانه های داخلی ترکیه در خبرهای خود حزب کارگران کردستان ترکیه ( پ ک ک) را در مورد این انفجارها مقصر دانستند.


شرکت حمل و نقل ریلی رجا در راستای توسعه حمل و نقل ریلی، قطار تبریز – وان را با همکاری راه آهن ترکیه در سال ۱۳۸۰ راه اندازی کرد. 


پیش از انفجار یاد شده، خط راه آهن تبریز- وان و قطارهای این مسیر از جمله محورهای ریلی پرتردد میان ایران و ترکیه به ویژه در فصول گرم سال و اوج گردشگرپذیری محسوب می شد. 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.