ابراهیمی خبر داد:

صادرات تراکتور تبریز به جمهوری آذربایجان

مدیرعامل گروه تراکتورسازی ایران با اشاره به اینکه این شرکت با ۵۰ درصد ظرفیت خود فعالیت می کند گفت: امید می رود با رفع تحریم ها، تقاضا برای محصولات این گروه صنعتی افزایش یابد.

به گزارش تبریز بیدار، به نقل از ایرنا، ابوالفتح ابراهیمی شامگاه دوشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به کاهش تقاضای تولیدات این گروه، گفت: بدون صادرات امکان ادامه فعالیت نداریم و با وجود اینکه این گروه صنعتی در سه سال گذشته به عنوان صادرکننده برتر انتخاب شد امسال به واسطه ناامنی ناشی از حضور گروه داعش در منطقه خاورمیانه، با کاهش صادرات مواجه و موفق به تکرار موفقیت های سال های گذشته نشدیم. 


وی افزود: تقاضای تراکتور در ونزوئلا هم به واسطه وضعیت نامناسب اقتصادی در این کشور کاهش یافته است.


عضو هیات مدیره اتاق بازرگانی تبریز با بیان اینکه ونزوئلا بابت خرید تراکتور ۱۶ میلیون یورو به ما بدهکار است، گفت: تعامل سیاسی بر اساس مولفه های اقتصادی موجب بروز این مشکل شده و می بایست با همین نوع تعامل نسبت به تسویه حساب با این کشور اقدام شود.


وی با اعلام اینکه جمهوری آذربایجان نسبت به خرید تراکتور از ایران اظهار تمایل کرده اظهار امیدواری کرد: با رفع تحریم ها، تقاضا برای محصولات این گروه صنعتی افزایش یافته و با شروع تولید انبوه تراکتورهای سنگین، شاهد رونق تولید در این واحد صنعتی باشیم.


ابراهیمی در خصوص وضعیت بحرانی چند واحد صنعتی وابسته به گروه تراکتورسازی ایران از جمله شرکت ماشین آلات صنعتی، گفت: یکی از معضلات تولید کشور واگذاری های نامناسب است.


مدیرعامل گروه تراکتورسازی ایران راهکار اساسی برون رفت از مشکلات موجود را عملیاتی کردن سیاست های اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: با تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه می تواند نسبت به تولید دانش محور و بهبود وضعیت اقتصادی امیدوار بود.


بر اساس این گزارش، در سال ۱۳۹۲ پروژه طراحی و تولید تراکتور سنگین ۱۵۰ اسب بخار، در گروه صنعتی تراکتورسازی ایران شروع و قرار بود در سال ۱۳۹۳ تولید انبوه آن آغاز شود.
شرکت تراکتورسازی ایران تولید خود را با مونتاژ تراکتورهای رومانی u650 وu651 از سال ۱۳۴۸ آغاز کرده است، در سال ۱۳۵۴ اولین تراکتورهای MF در چهار نوع MF135 با قدرت ۴۵ اسب بخار، MF165 با قدرت ۶۲ اسب بخار، MF185 با قدرت ۷۲ اسب بخار و MF295 با قدرت ۹۲ اسب بخار به بازار عرضه شد.


بین سالهای ۱۳۶۶ و ۱۳۷۱ شرکت های آهنگری، موتورسازان، ریخته گری، خدمات صنعتی و ماشین الات صنعتی با هدف بهره برداری از منابع و امکانات شرکت، استفاده از ظرفیت های مازاد شرکت، منعطف و چابک کردن شرکت مادر، عدم تمرکز و توجه به توسعه محصولات و توسعه تولیدات جانبی از شرکت مادر جدا شدند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.