مسمومیت ۳۰ نفر با مونو اکسید کربن در آذربایجان شرقی

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی آذربایجان شرقی گفت: کاردان های این مرکز در عملیات های مختلف امدادی ۳۰ نفر را از خطر مرگ با مونوکسیدکربن نجات دادند.

به گزارش تبریز بیدار، دکتر روزبه رجائی با اعلام این خبر  افزود: در مجموع عملیات های انجام شده امروز در شهرهای تبریز، باسمنج، اسکو و سراب، ۹ خانواده دچار مسمومیت با مونوکسیدکربن از مرگ حتمی نجات یافتند.
وی ادامه داد: کاهش دمای هوا ارتباط مستقیمی با افزایش تعداد مسمومان مونوکسیدکربن دارد و مردم بایستی حتما نکات ایمنی را جدی بگیرند.
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی آذربایجان شرقی از شهروندان خواست: هشدارها در مورد مسمومیت با مونوکسیدکربن را جدی تلقی کنند چرا که ساده انگاری در این امر حوادث تلخ و ناگواری رو بدنبال خواهد داشت.
وی اظهارکرد: مسمومیت با مونوکسید کربن می تواند طیف وسیعی از علایم را شامل شود که در بیماری های مختلفی دیده می شود.
دکتر رجائی ادامه داد: بسیاری از این علایم شبیه به علایم سرماخوردگی است و اکثر افراد با این تفکر که به دلیل سردی هوا دچار سرماخوردگی شده اند، سعی در خوابیدن می کنند. 
وی گفت : سردرد، ضعف جسمانی، سرگیجه و بی قراری، تهوع و استفراغ، خمیازه کشیدن بیش از حد، کاهش دید از علایم عمومی مسمومیت ها هستند و حالت خواب آلودگی شدید، کسلی، خستگی و کاهش قدرت عضلانی از جمله علایم اولیه مسمومیت در افراد است.
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: چنانچه افراد دراین مرحله متوجه چنین علایمی شدند، با خارج شدن از فضای آلوده می توانند از پیشرفت مسمومیت پیشگیری کنند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.