آیت الله آل هاشم:

نامه رهبر انقلاب حمایت غرب از تروریسم را برای جوانان غربی آشکار کرد / همچنان شعار مرگ بر آمریکا را سر خواهیم داد

امام جمعه موقت تبریز گفت: دومین هدف نامه، تبیین این مسئله است که گروه‌های تروریستی توسط کشورهای غربی خصوصاً آمریکای جنایتکار ایجاد شده و ما باید هرچه فریاد داریم بر سر آمریکا بکشیم.

به گزارش تبریز بیدار، آیت‌الله سید محمدتقی آل‌هاشم ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه تبریز در مصلای امام خمینی (ره) این شهر با اشاره به اینکه هر دو نامه مهم مقام معظم رهبری که حاوی نظریات متقن و مستدل علوم انسانی به ویژه جامعه‌شناسی اظهار داشت: رهبری این ظرفیت بزرگ و قابلیت آینده‌ساز را در جوانان اروپایی مشاهده می‌کنند که آنها توانایی شناخت اسلام و اقدامات سیاستمداران را دارند.

وی با بیان اینکه گروه‌های تروریستی توسط خود دولت‌های غربی مخصوصا آمریکا ایجاد و تقویت می‌شود، افزود: پشتوانه گروه‌های تروریستی آمریکای جنایتکار است.

امام جمعه موقت تبریز با بیان اینکه مقام معظم رهبری در نامه دوم خود به جوانان اروپایی آنان را به شناخت اسلام و مفاهیم آن دعوت کردند و اعلام کردند اسلام دین صلح و آرامش است.

آل‌هاشم با بیان اینکه نامه رهبری دو هدف را دنبال می کند،گفت: هدف اول این است که تروریست و عاملان ایجاد آن که درد مشترک جهان اسلام شده است بشناساند.

وی گفت: هدف دوم محکوم کردن گروه های تروریستی است که توسط سردمداران غربی و به خصوص آمریکای جنایتکار ایجاد و تقویت شده است از این رو طبق فرمایشات حضرت امام (ره) شعار مرگ بر آمریکا را هرگز فراموش نخواهیم کرد.

امام جمعه موقت تبریز با اشاره به تجمع عظیم زائران حسینی در اربیعن حسینی، خاطرنشان کرد: اربعین امسال با شکوه و عظمت ویژه‌ای برگزار گردید و بنا به اخبار ۲۷ میلیون نفر از عاشقان حضرت اباعبدالله الحسین از کشورهای مختلف از جمله ایران و آذربایجان به طرف کربلا عزیمت کرده و وحدت، قدرت اسلام و شور حسینی را به نمایش گذاشتند.

وی با بیان اینکه این زائران بزرگوار در حقیقت به ندای “هل من ناصر ینصرنی” امام حسین (ع) لبیک گفته و اظهار ارادت خود را به محضر آن بزرگوار رساندند، افزود: با وجود تهدیدات داعش و سایر گروهک‌ها و تکفیری‌ها با شور حسنیی در مراسم اربعین حسینی حاضر شدند و توطئه‌های آنان را نقش بر آب کردند.

آل‌هاشم تصریح کرد: دشمنان اهل بیت (ع) و داعشیان بدانند که شیعیان و پیروان مکتب امام حسین (ع) متحد بوده و راز جاودانگی عاشورا در این سفر متجلی شده و بار دیگر به اثبات رسید و بار دیگر دشمن از تجلی هیهات من الذله مبهوت ماند.

امام جمعه موقت تبریز در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به هفته وقف، گفت: وقف سنت نبوی و سیره ائمه معصومان است و  انسان‌های خیر از خود باقیات‌الصالحات به یادگار می گذارند و این منشاء خیر و برکت مادی و معنوی است.

وی با تأکید بر روایات اسلامی و نقش وقف به عنوان صدقه جاریه در زندگی اخروی، افزود: تبلیغ در خصوص امر وقف نباید تنها به هفته وقف محدود شود، بلکه باید در مناسبت‌های مختلف نسبت به نهادینه شدن این امر اقدام شود.

امام جمعه موقت تبریز با اشاره به روز ۲۵ آذر ماه که به روز پژوهش نامگذاری شده است، از تلاش‌های تمام پژوهشگران  و مراکز علمی قدردانی کرده و ابراز امیدواری کرد از این پژوهش‌ها استفاده کاربردی شود.

آل‌هاشم با اشاره به شهادت سومین شهید محراب آیت‌الله دستغیب که توسط منافقین به شهادت رسید، افزود: امیدواریم خداوند متعال ایشان را با حضرت سیدالشهداء (ع) محشور بفرماید.

وی در پایان از مجاهدت‌های وی در دفاع از اسلام و انقلاب اسلامی تمجید کرد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.