دواتگری:

بسته شدن پرونده هسته ای نشان از صداقت ایران است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پرونده هسته ای ایران با تدابیر رهبری و پیگیری تیم مذاکره کننده هسته ای بسته شد اظهار داشت: بسته شدن PMD مصداق بارز صداقت جمهوری اسلامی است چرا که ما بارها تاکید داشتیم ساخت و ذخیره سلاح هسته ای به فتوای مقام معظم رهبری حرام است.

به گزارش تبریز بیدار، مهدی دواتگری  با اشاره به بسته شدن پرونده هسته ای ایران با قطعنامه شورای حکام تاکید کرد:  بسته شدن PMDو ادعای فعالیت نظامی هسته ای در ایران پیروزی بزرگی برای ملت ایران است که با  تدابیر مقام معظم رهبری و نقش آفرینی تیم دیپلماسی کشور  محقق شد.

صداقت ایران ثابت شد

نماینده مردم مراغه در مجلس نهم شورای اسلامی با بیان اینکه پایداری و پایداری ملت ایران در بسته شدن این پرونده نقش بسزایی داشت، ادامه داد: بسته شدن پرونده هسته ای ایران صرف نظر از این که می توان اشکالاتی اساسی به برخی بخش های قطعنامه و گزارش آمانو گرفت نشان داد که جمهوری اسلامی ایران صادق است و بر اساس فتوای رهبری به واقع نسبت به تولید بمب هسته ای گامی برداشته نشده است.

این نماینده در خصوص اشکالات وارده به قطعنامه و دلایل آن توضیح داد: در قطعنامه عنوان شده است که ایران از سال ۲۰۰۳ به بعد گامی برای فعالیت نظامی هسته ای برنداشته و اما تاکید دارند پیش از ۲۰۰۳ تحقیقات و مطالعاتی در این باره انجام داده است. این ادعا تنها برای سر پوش گذاشتن بر روی ادعا واهی فعالیت نظامی هسته ای ایران است و غرب تلاش دارد رسوایی خود را به نوعی توجیه کند.

غرب رسوا شد

دواتگری با بیان اینکه غرب به دنبال بهانه برای اعمال تحریم های ناجوانمردانه بود، اظهار داشت: آنها ۱۲ سال به ایران اتهام زدند اما اکنون مشخص شدن نظام جمهوری اسلامی صادقانه عمل کرده است و رسوایی برای غربی ها باقی ماند.

وی ادامه داد: آمریکا در سال های اخیر به بهانه ذخایر سلاح هسته ای به عراق و پاکستان حمله نظامی کرد تا به این واسطه امنیت ایران را به خطر بیندازد اما با حضور مردم و حمایت آنها از رهبری و دولت ، حقانیت جمهوری اسلامی ایران مشخص شد.

اجرای برجام کلید خورد

این نماینده با بیان اینکه عملا با بسته شدن پرونده هسته ای ایران اجرای برجام کلید خورده است، تاکید کرد: گام بعدی رفع تحریم های ظالمانه است که فشار آن ۱۲ سال بر روی ملت ایران بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در خصوص نقاط قوت قطعنامه بسته شدن پرونده هسته ای ایران گفت: به واسطه این قطعنامه ایران در عرصه بین المللی به رسمیت شناخته شده است و می توانند در بحث تحقیقات علمی و فنی که به مدت ۱۲ سال از آن محروم بود اقدام کند و این ظرفیت را افزایش دهد

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.