آیت الله مجتهد شبستری:

به حکام جمهوری آذربایجان هشدار می دهم/ سعودی ها، پشت پرده کشتار شیعیان نیجریه

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، جنایت نیجریه را محصول ترفند وهابیت در گسترش شیعه ستیزی دانست و گفت: امروز در عربستان ۱۰۰ شبکه ماهواره‌ای با گردش مالی دلارهای نفتی به تبلیغات علیه شیعه می‌پردازند.

به گزارش تبریز بیدار، آیت الله محسن مجتهد شبستری در خطبه‌های امروز نماز جمعه تبریز با اشاره به مصوبه اخیر کنگره آمریکا مبنی بر محدودیت ورود مسافران بازگشته از ۴ کشور خاورمیانه از جمله ایران، اظهار داشت: با تصویب این قانون عجیب قطعاً برخی از شرکت‌های تجاری و اقتصادی و گردشگران خارجی عطای این سفر را به لقای آن خواهند بخشید.

وی با بیان اینکه این طرح، یک مانع تراشی تحریم گونه است، افزود: ملت ایران، ملتی مقاوم است که قطعاً در برابر این طرح کنگره آمریکا نخواهد لرزید.

امام جمعه تبریز با محکومیت کشتار فجیع شیعیان نیجریه به دست ارتش این کشور، گفت: عواطف تمام شیعیان و آزادگان جهان از وقوع این جنایت سخت جریحه دار شده که این عمل دهشتناک باعث شهادت صدها تن از شیعیان گشت.

وی افزود: از جمله آسیب دیدگان این جنایت، روحانی انقلابی شیخ ابراهیم زکزاکی است که پیش از این ۳ پسر وی نیز توسط جنایتکاران در راهپیمایی روز قدس سال گذشته به شهادت رسیدند.

نماینده مجلس خبرگان رهبری، این جنایت را محصول ترفند وهابیت در گسترش شیعه ستیزی دانست و گفت: امروز در عربستان ۱۰۰ شبکه ماهواره ای با گردش مالی دلارهای نفتی به تبلیغات علیه شیعه می‌پردازند.

آیت الله مجتهد شبستری همچنین با اشاره به جنایت ناردانان باکو، به خفقان و محدودیت حاکمیت جمهوری آذربایجان اشاره کرد و گفت: پس از فاجعه نارداران جمعی از اعضای حزب اسلامی را به تازگی و برای بار سوم دستگیر کرده‌اند و من هشدار می‌دهم ملت خودتان را با دست خودتان آزار ندهید.

وی افزود: دولتمردان جمهوری آذربایجان بدانند اگر می‌خواهید روابطتان با ایران همچنان باقی بماند، از تحت فشار قرار دادن این مسلمانان دست بردارید تا موجب جریحه دار شدن بیش از پیش شیعیان جهان نشوید.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، با اشاره به نام گذاری ۲۷ آذر سالروز شهادت آیت الله مفتح به نام روز وحدت حوزه و دانشگاه، یادآور شد: حوزویان و دانشگاهیان اعضای متفکر جامعه هستند و ائتلاف حوزه و دانشگاه به معنی ائتلاف ملت است زیرا ملت از تفکر و تخصص این دو قشر در فعالیت‌های اجتماعی استفاده فراوانی می‌کنند.

وی افزود: تاکنون قدم‌هایی در راه این وحدت برداشته شده ولی کافی نبوده و باید در سراسر کشور شاهد این وحدت دانشگاهیان با روحانیون و همفکری لازم باشیم.

آیت الله مجتهد شبستری با اشاره به فرارسیدن سالروز شهادت امام حسن عسگری (ع) و آغاز امامت امام عصر (عج)، به شرایط عصر امام حسن عسگری (ع) اشاره کرد و گفت: تشیع در زمان آن حضرت گسترش یافت و تشکیل حوزه‌های علمیه و افزایش وجوهات پرداختی به ایشان، افزایش فعالیت سیاسی و انقلابی حضرت و تولد آخرین وصی پیامبر (ص) از نکات برجسته حیات ایشان بوده است.

امام جمعه تبریز در بخش دیگری از خطبه‌های امروز نماز جمعه با اشاره به اینکه بشر براساس فطرت، اجتماعی و مدنی الطبع است، خاطرنشان کرد: انسان به دلیل نیازهای فراوان به زندگی در اجتماع نیاز دارد که لازمه آن وجود قانون برای جلوگیری از وقوع هرج و مرج است.

وی افزود: باید قانونگذاری وجود داشته باشد که به نیازها و مصالح بشری آشنا باشد و در این راه خداوند حکیم بهترین قانونگذار است که توسط پیامبران قوانین مشخص شده را نازل کرده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.