امام جمعه موقت تبریز:

حضور پررنگ مردم در ۹ دی برای محکوم کردن فتنه گران بود

آیت الله آل هاشم، امام جمعه موقت تبریز، با اشاره به ناکامی توطئه فتنه گران در حماسه بزرگ ۹ دی، گفت: ۹ دی، تقویت پیوند مردم با انقلاب و نظام اسلامی است.

به گزارش تبریز بیدار، آیت الله سیدمحمدتقی آل‌هاشم در خطبه‌های امروز نماز جمعه تبریز با اشاره به فرا رسیدن سالروز حماسه ۹ دی، اظهار داشت: سالروز حماسه مردم قهرمان در برابر فتنه ۸۸، روز بصیرت و میثاق امت با ولایت نام گرفته که مردم ولایتمدار تبریز یک روز پیش از این حماسه در سال ۸۸، با تدبیر نماینده ولی فقیه در استان پیشگام خلق این حماسه در کشور شدند.

وی با اشاره به حضور پررنگ مردم برای محکوم کردن فتنه گری فتنه گران، افزود: یکی از نتایج این محکومیت فتنه گران در ۹ دی، تقویت پیوند مردم عزیز با انقلاب و نظام اسلامی است.

امام جمعه موقت تبریز، با اشاره به ناکامی توطئه فتنه گران در این حماسه بزرگ، گفت: از برکات این حماسه بزرگ اثبات نقش بی بدیل ولایت و رهبری امام خامنه ای در جامعه بود که ایشان فتنه اصحاب فتنه و توطئه دشمنان را ناکام گذاشتند.

وی تصریح کرد: اگر ولایت و رهبری در جامعه نبود، این فتنه پیچیده قابل حل نبود و با ارشادات ایشان این قضیه به پایان رسید.

آیت الله آل هاشم، با اشاره به فرارسیدن ولادت پیامبر اکرم (ص) و هفته وحدت؛ خاطرنشان کرد: هفته وحدت به ابتکار امام راحل (ره) برپا شده و اکنون به برکت انقلاب و خون شهدا، برادران شیعه و سنی در کنار هم با وحدت کامل در راه آرمان‌های انقلاب قدم بر می‌دارند.

وی افزود: از مناسبت‌های دیگر این هفته، ولادت حضرت عیسی (ع) و آغاز سال جدید میلادی است که برادران و خواهران مسیحی کشورمان در دوران دفاع مقدس شهدای بیشتری را به انقلاب اسلامی تقدیم کردند.

امام جمعه موقت تبریز، با اشاره به فرارسیدن روز ایمنی در برابر زلزله و کاهش بلایای طبیعی، گفت: مسئولین به ویژه مدیران شهرداری بر امر مقاوم سازی و ساخت و ساز ساختمان‌ها اهتمام بیشتری داشته باشند و عموم مردم به مقاوم سازی و ضد زلزله بودن ساختمان‌ها همت بگمارند.

وی با یادآوری فرارسیدن سالروز شهادت آیت الله غفاری، افزود: این روحانی مجاهد پس از مجاهدت فراوان بالاخره در سال ۵۳، به دست رژیم سفاک شاهنشاهی به شهادت رسید.

آیت الله آل هاشم، در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه تبریز، با تاکید بر روزی حلال انسان مسلمان، خاطرنشان کرد: مسئولیت شرعی و حساب و کتاب بر خود انسان است و شخص باید خیرات و احسان و صدقه، خصوصاً در رابطه با زیارت ائمه اطهار (ع) را به جا آورد.

وی افزود: اموال مردم در دنیا موقتی است و انسان‌ها درقبال صرف این اموال در برابر خداوند مسئولیت دارند و باید پاسخگو باشند.

امام جمعه موقت تبریز، با یادآوری مثال قارون در قرآن کریم، وی را نمونه ای از افرادی دانست که با طغیان در برابر پروردگار اموالش از بین رفت، اظهار داشت: برخی از مسلمانان با مال حلال خود توشه و ذخیره ای برای آخرت خود می‌فرستند، اما برخی دیگر با دست خالی در روز قیامت به پیشگاه الهی خواهند رفت.

وی گفت: ثروت برای برخی افراد نعمت و برای برخی نقمت است و خداوند این وعده را داده است که به وسیله‌های مختلف از جمله اموال و دارایی انسال را آزمایش می‌کند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.