مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری آذربایجان شرقی خبر داد:

بالگردهای هلال‌احمر هم به کمک انتخابات می آیند

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری آذربایجان شرقی گفت: برای جابجایی صندوق‌های اخذ رأی در روز انتخابات، بالگردهای هلال‌احمر در مناطق صعب‌العبور و برف‌گیر آذربایجان شرقی مورداستفاده قرار می‌گیرد.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از تسنیم، محمود چمنی در جلسه ستاد انتخابات آذربایجان شرقی، با اشاره به اینکه از امکانات هوایی هلال‌احمر در مناطق صعب‌العبور و کوهستانی آذربایجان شرقی در ایام انتخابات استفاده می‌شود، اظهار داشت: در برخی مناطق نیز ممکن است به دلیل بارش شدید برف ممکن است از امداد هوایی استفاده خواهد شد.

وی با بیان اینکه تمامی تدابیر لازم برای برگزاری انتخابات سالم اندیشیده شده است، افزود: پیش‌بینی اوضاع آب و هوایی آذربایجان شرقی در ایام انتخابات باعث شد تا نیاز به بالگرد را از طریق وزارت کشور به هلال‌احمر ارسال کنیم و امیدواریم با حل مشکلات موجود در این مسیر، آمادگی لازم را داشته باشند.

رئیس کمیته امنیتی و انتظامی ستاد انتخابات آذربایجان شرقی، با اشاره به اینکه ورزقان، میانه و هشترود بیشترین احتمال اعلام نیاز به بالگرد را دارند، تصریح کرد: با توجه به شرایط ویژه آذربایجان غربی و کردستان، این استان‌ها احتمالاً نیاز بیشتری به بالگرد خواهد داشت و ممکن است امکانات آذربایجان شرقی به این سمت حرکت کند که باید سطح آمادگی خود را در هر حال حفظ کنند.

وی با تأکید بر اینکه اگر در مناطقی از استان، بارش شدید برف اجازه بردن صندوق را ندهد، امکان تمدید انتخابات وجود ندارد، تصریح کرد: از امروز تدابیر لازم برای استفاده از تمامی امکانات اندیشیده شود تا همه مناطق آذربایجان شرقی از امکان رأی دادن محروم نشوند.

سعید کنعانی، مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر آذربایجان شرقی نیز در این جلسه با اشاره به آمادگی کامل این نهاد برای کمک به روند برگزاری انتخابات آذربایجان شرقی، گفت: با حفظ حداقل امکانات امداد به دلیل عدم وجود کوچک‌ترین خللی در امدادرسانی، بقیه امکانات از جمله بالگردها در خدمت برگزاری هرچه بهتر انتخابات در آذرباجان شرقی قرار می‌گیرد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.