در دیدار شهردار تبریز با خلیفه کل ارامنه آذربایجان مطرح شد؛

نقش موثر همکاری مشترک شهروندان مسلمان و ارامنه در تبریز۲۰۱۸

شهردار تبریز در دیدار با خلیفه کل ارامنه آذربایجان گفت: توسعه و آبادانی شهر نیازمند مشارکت عموم شهروندان است و این امر می تواند در اعتلای جایگاه گردشگری تبریز در سال ۲۰۱۸ بسیار موثر باشد.

به گزارش تبریز بیدار صادق نجفی در دیدار با گریگور چفچیان با بیان این مطلب اظهار داشت: با در نظر داشتن تنوع و همزیستی مسالمت آمیز ادیان  و مذاهب مختلف، توسعه و آبادانی شهر نیازمند مشارکت عموم  شهروندان است. وی اضافه کرد: شهروندان ارمنی همواره تعهد خود را در عرصه های مختلف تاریخ انقلاب اسلامی، به خصوص در جریان جنگ تحمیلی ثابت کرده اند.


نجفی ادامه داد: این همنشینی و صمیمیت در جهان پر از خشونت امروز حقیقتا ارزشمند ومثال زدنی است.

وی با تبریک مجدد سال نو میلادی و ولادت حضرت مسیح (ع) اظهار داشت: عموم انبیا الهی از یک نور واحد سخن گفته اند و راه رستگاری نیز تمسک به این نور واحد است.

 گریگور شفیچیان خلیفه کل ارامنه آذربایجان نیز در این دیدار با تقدیر از شهردار تبریز گفت: تنها راه نجات بشر از مصائب و معضلات فرهنگی و اجتماعی جهان امروز تکیه بر مبانی الهی و آسمانی است.

وی با تبریک انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸ گفت: جامعه ارامنه تبریز همپای با برادران مسلمان آماده نقش آفرینی در این عرصه مهم است.
وی افزود: راه اندازی و تاسیس موزه ارامنه به عنوان یکی از ظرفیت های فرهنگی و تاریخی تبریز در این راستا میتواند بسیار موثر و کارافرین باشد.

گفتنی است در این دیدار شهردار تبریز بر لزوم تقویت زیر ساخت های لازم برای راه اندازی موزه ارامنه و همچنین تسریع در احداث مجتمع امامیه تاکید کرد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.