کادر مدرسه بی‌تقصیر نیست

واکنش منادی به خود کشی زنجیره ای دانش آموزان

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه می‌توان یکی از مقصران اصلی خودکشی دانش آموزان را مدارس دانست چراکه نیروهای متخصص و مشاوره‌ در آموزش و پرورش بسیار محدود است، گفت: ورود کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به پرونده ۱۳ دانش‌آموزی که در ۱۰ ماه اخیر خودکشی کرده‌اند بسیار ضروری است.

به گزارش تبریز بیدار علیرضا منادی‌سفیدان،  به آمار خودکشی نوجوانان در سال اخیر اشاره کرد و این اتفاقات زنجیرهوار را یک فاجعه قابل تأمل دانست و گفت: این ماجرا باید از ابعاد مختلف روانشناسی، اجتماعی،خانوادگی و… مورد بررسی قرار گیرد و ریشه و دلایل ماجرا کشف و برای پایان دادن به این پدیده شوم، فکر و برنامه‌ای استراتژیک پیاده شود.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نوجوانانی که اقدام به خودکشی می‌کنند عموما از خود نامه‌ای باقی گذاشته و در آن نامه دلایل خودکشی خود را توضیح می‌دهند؛ به همین دلیل دفتر «مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی» وزارت آموزش و پرورش به عنوان مسئول پیگیری و کشف دلایل این آسیب‌های اجتماعی باید از هر طریق مانند صحبت با خانواده و دوستان دلایل را کشف و بررسی کنند تا بتوان برحسب آن، از  تکرار ماجرا جلوگیری کرد. 

وی با بیان اینکه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به پرونده ۱۳ دانش‌آموزی که در ۱۰ ماه اخیر خودکشی کرده‌اند، ورود می‌کند،گفت: از دفتر «مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی» خواهیم خواست که گزارش‌های خود را به کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس ارائه دهند تا کمیسیون با استناد به اسناد وارد بحث شود.

منادی سفیدان با تصریح اینکه مسئولان مدرسه نمی‌توانند در این ماجرا بی‌تقصیر باشند و در  صورت داشتن شناخت کامل از  وضعیت روحی و خانوادگی دانش‌آموزان، می‌توانستند مانع از وقوع این اتفاقات شود، گفت: از آنجا که نیروهای متخصص و مشاوره‌ در آموزش و پرورش بسیار محدود است می‌توان یکی از مقصران اصلی این اتفاق را مدرسه دانست.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پایان تاکید کرد: باید نسبت به این موضوع حساس شد و گذشتن از کنار آن قابل توجیه نیست چراکه این اتفاق بسیار خطرناک و نگران‌کننده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.