رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی خبر داد:

حاشیه چایکنار جنگل کاری می شود

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی از جنگل کاری حاشیه مهرانه رود جهت تولید چوب با همکاری شهرداری تبریز خبر داد.

به گزارش تبریز بیدار کریم مهری در جلسه کارگروه تولیدات گیاهی که در اتاق جلسه سازمان برگزار شد، با اعلام این مطلب افزود: تفاهم نامه ای با شهرداری کلانشهر تبریز و استانداری حاصل گردیده و مقرر شده است آبهای سطحی مهرانه رود با مشارکت کشاورزان حاشیه رودخانه، بجای استفاده در باغات مثمر و میوه ده، برای جنگل کاری و تولید چوب و فضای سبز مطابق ضوابط سازمان فضای سبز شهرداری بهره برداری و آب چاه های کشاورزی جهت تولید سبزی با روش آبیاری مکانیزه و تحت فشار بکار گرفته شود.

 وی با اشاره به کمبود نقدینگی در بحث تولید و توزیع بذور گفت: کمبود نقدینگی در بحث تولید و توزیع بذور ایده ال برای کشاورزان استان مشکلاتی را ایجاد کرده است.


مهری اضافه نمود: ما در تولید کمی محصولات کشاورزی خوشبختانه به نقطه مطلوبی رسیده ایم و باید اقداماتی را بکار ببندیم تا محصولات تولیدی از نظر سلامتی و رقابتی توانمندی واستاندارد های لازم را داشته و در بازارهای جهانی رقابت کنند.

 رئیس سازمان جهادکشاورزی استان ادامه داد: نقش بذور و نهال مورد نیاز محصولات زراعی و باغی بعنوان منبع ژنتیکی در افزایش کمی و کیفی محصولات حائز اهمیت بوده و توجه به آن الزامی می باشد. وی گفت: صنایع کشاورزی و واحدهای تبدیلی وابسته باید متناسب با جغرافیای منطقه و ظرفیت تولید مناطق پراکنش داشته باشد و شعاع زنجیره تولید به حداقل برسد. مهندس مهری خاطر نشان شد: در هر کجای استان که صنایع فرآوری نزدیک مزارع تولیدی احداث شده اند مشکلات به حداقل رسیده است. 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.