آیت الله آل هاشم:

کاندیداها وعده‌هایی خارج از وظایف قانونی نماینده ندهند / مردم کسانی را انتخاب کنند که به خون شهدا خیانت نکنند

آیت الله آل هاشم با تاکید بر اینکه کاندیداهای محترم وعده‌هایی خارج از وظایف قانونی یک نماینده ندهند، خاطرنشان کرد: کاندیداها و هواداران آن‌ها باید با رعایت قانون، تنها به فکر اثبات خود باشند و از تخریب رقبای خود اجتناب ورزند.

به گزارش تبریزبیدار،  آیت الله سیدمحمدتقی آل‌هاشم در خطبه‌های امروز نماز جمعه تبریز، با اشاره به اینکه تا پایان سال جاری ۲ رویداد مهم در عرصه سیاسی کشور روی می‌دهد، اظهار داشت: اولین رویداد، حضور پرشور راهپیمایی ۲۲ بهمن و دومین رویداد، ضرورت شرکت مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری است.

وی افزود: ملت بزرگوار ایران با حضور حماسی خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن، شعار مرگ بر آمریکا را فراموش نخواهند کرد.

امام جمعه موقت تبریز، با اشاره به لزوم شرکت با بصیرت همه مردم در انتخابات، گفت: شرکت مضاعف حتی یک نفر، سیلی محکمی بر گوش دشمن و تیری بر قلب استکبار جهانی به سرکردگی آمریکاست.

وی تصریح کرد: لازم است همه مردم با انتخاب افراد اصلح، کسانی را روانه مجلس شورای اسلامی کنند که با اعتقاد و التزام به ولایت فقیه و خدمتگذاری مردم، حرکت در خط امام و رهبری و عدم خیانت به خون شهدا،‌این انقلاب را حفظ خواهند کرد.

آیت الله آل هاشم با تاکید بر اینکه کاندیداهای محترم وعده‌هایی خارج از وظایف قانونی یک نماینده ندهند، خاطرنشان کرد: کاندیداها و هواداران آن‌ها باید با رعایت قانون، تنها به فکر اثبات خود باشند و از تخریب رقبای خود اجتناب ورزند.

وی افزود: از دیگر نکات مهم مدنظر، پرهیز کاندیداها و طرفداران آن‌ها از اسراف در هزینه‌ها و تهمت به رقبا است.

امام جمعه موقت تبریز، با اشاره به فرارسیدن ایام الله دهه فجر پیروزی انقلاب اسلامی، خاطرنشان کرد: در برنامه‌های جشن پیروزی انقلاب اسلامی، باید بیش از پیش به عوامل پیروزی انقلاب اسلامی همچون دینی بودن، مردمی بودن و رهبری حضرت امام خمینی (ره) اشاره کنیم.

وی با تاکید بر اینکه این عوامل پیروزی، علل بقا و تداوم انقلاب نیز هستند اظهار داشت: بایستی برای پاسداشت انقلابی که با خون شهدا و فداکاری ملت و رهبری امام (ره) به دست آمده، تلاش نماییم.

وی با اشاره به پیام مقام معظم رهبری به اجلاس نماز در شهر قزوین، گفت: در بحث اقامه نماز باید با احساس مسئولیت همگانی در ترویج نماز، همه را به اقامه نماز خصوصاً در ادارات، مدارس و دانشگاه‌ها ترغیب کنیم، ضمن اینکه فرزندان خود را از سنین کودکی با نماز آشنا و مانوس کنیم.

امام جمعه موقت تبریز، با بیان اینکه در بین نمازها فضیلت نماز دشمن شکن و وحدت آفرین جمعه، بالاتر است، تصریح کرد: باید این نماز، باشکوه تر از همیشه اقامه شود.

آیت الله آل هاشم در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه با تحسین دستگیری تفنگداران آمریکایی توسط نیروی دریایی سپاه، خاطرنشان کرد: این اقدام ارزشمند و غرور آفرین نیروی دریایی سپاه، آمادگی این نیرو برای دفع هرگونه تجاوز دشمن را نشان می‌دهد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.