پیازهم اشک مردم را در آورد؛

ارزونی کجایی؟؟

پس از گرانی های اخیر گوجه فرنگی و تخم مرغ که صدای مردم را درآورده بود، ظاهرا این بار نوبت به پیاز رسیده تا اشک مردم را دربیاورد.

به گزارش تبریزبیدار، پس از گرانی های اخیر گوجه فرنگی و تخم مرغ که صدای مردم را درآورده بود، ظاهرا این بار نوبت به پیاز رسیده تا اشک مردم را دربیاورد.

قیمت پیاز در کف بازار تا ۳۵۰۰ تومان نیز رسیده و به نظر می رسد غیر از کالاهای تشریفاتی، اقلام مورد نیاز و ضروری مردم برای تغذیه همچون گوجه فرنگی، تخم مرغ و پیاز نیز سر به فلک کشیده اند و بنایی بر ارزانی ندارند.

کارشناسان معتقدند که سال گذشته در چنین زمانی قیمت پیاز بسیار پایین‌تر بود اما از آن جهت که کشاورزان نتوانستند سود مناسبی از این محصول داشته باشند امسال کشت کمتری نسبت به سال گذشته داشتند لذا عرضه این محصول از تقاضای موجود در بازار بسیار پایین‌تر آمده است و همین دلیل اصلی گرانی پیاز است.

همچنین شواهد امر حاکی از آن است در حالی که در این هنگام از سال، ورود پیاز تبریز موجب تعادل فی ما بین عرضه و تقاضا و تعدیل قیمت پیاز در بازار کشور و استان می شد اما برخی منابع خبری، از صادرات پیاز تبریز به روسیه خبر دادند که این امر نیز، بر شدت و مدت کاهش عرضه و افزایش قیمت پیاز در بازار کشور افزود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.