گردهم آيي عاشيقها در تبريز؛

نوای پرسوز عاشیق ها در آستانه بهار طبیعت

سومین جشنواره عاشیقلار دئیشمه سی، فضای هنری موسیقی عاشیقی در تبریز را بهاری می کند.

به گزارش تبریز بیدار سومین جشنواره عاشیقلار دئیشمه سی در ماههای پایانی سال و در استقبال از نوروز طبیعت با اعلام فراخوانی نسبت به جذب هنرمندان این بخش ارزشمند هنری اقدام نموده است.
به گفته حسین آذرنیا، این اقدام بنا به درخواستهای مکرر هنرمندان حوزi موسیقی عاشیقی و با عنایت به تاثیرگذاری دو دوره قبلی این جشنواره برگزار می شود و انتظار می رود آثار ماندگاری در این جشنواره برای فرهنگ و هنر شهر خلق شود.
مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، برگزاری این جشنواره را زمینه ساز خلق آثار ماندگار و همچنین معرفی چهاره های جدید به ساحت این هنر ارزشمند ملی و بومی معرفی نموده و گفت: در تلاش هستیم تا تمام ضوابط و ویژگی های برگزاری یک جشنواره موفق و عالی در این دوره رعایت شود.
وی از اعلام فراخوان سومین جشنواره عاشیقلار دئیشمه سی طی روزهای آینده خبر داد و گفت: امیدواریم مانند دو دوره قبلی این جشنواره با استقبال عاشیقهای تبریز و شهرهای همجوار مواجه شده و در نهایت مجموعه ای ارزشمند از تلاش هنرمندان حوزه موسیقی عاشیقی تدوین و ماندگار شود.
گفتنی است دو دوره قبلی جشنواره عاشیقلار دئیشمه سی با محوریت موضوعی معرفی آثار عاشیق عباس توفارقانلی و عاشیق خسته قاسیم تیکمه داشلی و با حضور گسترده هنرمندان موسیقی عاشیقی برگزار شده بود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.