مدیرعامل تاکسیرانی‌ تبریز خبر داد:

۴۵ درصد تاکسی‌های تبریز فرسوده هستند

عضو هیئت مدیره تاکسیرانی‌های کشور از آغاز روند تبدیل به احسن تاکسی‌های فرسوده از ۱۲ بهمن ماه جاری و همزمان با آغاز دهه فجر انقلاب اسلامی، خبر داد.

به گزارش تبریز بیدار عضو هیئت مدیره تاکسیرانی‌های کشور از آغاز روند تبدیل به احسن تاکسی‌های فرسوده از ۱۲ بهمن ماه جاری و همزمان با آغاز دهه فجر انقلاب اسلامی، خبر داد و گفت: بیش از ۴۵ درصد تاکسی های تبریز فرسوده هستند.

 پرویز عباس‌نژاد با اشاره به اینکه روند تبدیل به احسن تاکسی‌های فرسوده و نوسازی ناوگان تاکسیرانی از دوازده بهمن به صورت همزمان با سراسر کشور در کلانشهر تبریز نیز آغاز خواهد شد، افزود: از ۳۱۸ هزار و ۱۶۰ دستگاه تاکسی موجود در کشور، ۹۷ هزار و ۷۵۵ دستگاه تاکسی با عمر بالای ۱۰ سال تا پایان سال ۹۳ فرسوده محسوب می‌شوند.

مدیرعامل تاکسیرانی تبریز همچنین گفت: از ۱۱ هزار و ۱۴۹ دستگاه تاکسی موجود در تبریز نیز نزدیک به ۵ هزار دستگاه فرسوده بوده و نیاز مبرم به تبدیل به احسن خواهند داشت.

وی ادامه داد: از این‌رو در این طرح نوسازی که از ۱۲ بهمن آغاز خواهد شد، تلاش خود را برای تعویض تمام تاکسی‌های فرسوده موجود انجام خواهیم داد.

عباس‌نژاد از پژو ۴۰۵ و سمند با موتور پایه گازسوز به عنوان خودروهای جایگزین و بانک‌های پارسیان و تجارت و ملت را نیز به عنوان بانک‌های عامل تامین‌کننده منابع مالی و ارائه‌دهنده وام به دارندگان خودروهای فرسوده معرفی کرد.

عضو هئیت مدیره اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور، با اشاره به اینکه میزان تسهیلات بانکی برای هر آورنده تاکسی فرسوده ۲۰۰ میلیون ریال با نرخ سود ۱۶ درصد و بازپرداخت اقساط ۴۸ ماهه خواهد بود، افزود: برخورداری خودروهای جایگزین از مخزن سی.ان.جی با امکان پیمایش حداقل ۳۰۰ کیلومتر در هر بار سوخت‌گیری، نصب جی.پی.اس برای اندازه‌گیری پیمایش تاکسی و نصب تاکسی‌متر برای محاسبه و اعلام کرایه جابه‌جایی مسافران از مهمترین ویژگی‌های فنی تاکسی‌های نو خواهند بود.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری تبریز اضافه کرد: امید است نوسازی تاکسی‌های فرسوده موجب کاهش آلاینده‌های هوا و ارتقای سطح رفاه عمومی و همچنین افزایش رضایتمندی تاکسیرانان و صرفه‌جویی در مصرف سوخت شود.

وی از تمام دارندگان تاکسی‌های فرسوده درخواست کرد که از فرصت پیش آمده استفاده کرده و از ۱۲ بهمن همه روزه در ساعات اداری با در دست داشتن مدارک شناسایی و اسناد تاکسی فرسوده به روابط عمومی سازمان تاکسیرانی تبریز مراجعه و اقدامات لازم را جهت شروع روند تبدیل به احسن انجام دهند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.