دعای پاپ برای روحانی کافی نیست

یک نشریه آمریکایی در گزارشی با اشاره به سفر اروپایی اخیر رییس جمهور ایران نوشت: البته دعای پاپ ضرری هم برای روحانی ندارد اما او به موردی بیش از این‌ها نیاز دارد.

به گزارش تبریزبیدار به نقل از فارس، نشریه آمریکایی «آبزرور» در گزارشی نوشت: رئیس جمهور ایران به چیزی بیش از دعای پاپ نیاز دارد.

 بر اساس این گزارش، «پاپ فرانسیس» رهبر کاتولیک‌های جهان در ۲۶ ژانویه ۴۰دقیقه وقتش را به دیدار با رئیس جمهور ایران اختصاص داد و در خاتمه «حسن روحانی» از وی خواست برایش دعا کند. اتفاقی که رویدادی بسیار بزرگ است.

 آبزرور نوشت: اسلام به‌ ویژه مذهب شیعه، خصومت زیادی با پاپ و کاتولیک‌ها داشته و دیدار روحانی از رم را باید گامی فوق‌العاده  به سوی کاهش تنش‌ها دانست. حرکتی که به یقین مثبت است.

در ادامه این مطلب با اشاره به تلاش ایران برای نوسازی ناوگان هوایی به ویژه قرارداد با شرکت ایرباس فرانسه ‌آمده است: هنوز مشکلات ناشناخته بسیاری وجود دارند که روحانی باید با آن‌ها دست و پنجه نرم کند و او احتمالا در داخل کشور دردسرهایی خواهد داشت.

آبزرور با ادامه با اشاره عینی به موضوع انتخابات هفتم اسفند ماه سال جاری در ایران نوشت: باید انتخابات پارلمانی و مجلس خبرگان رهبری را با دقت رصد کنیم. البته اهمیت مجلس خبرگان بیشتر است.

به نوشته این رسانه، عدم احراز صلاحیت «حسن خمینی»  44 ساله نسبتا جوان، ضربه‌ای بزرگ به روحانی و برنامه‌های کاری او است.

 این نشریه آمریکایی در خاتمه نوشت: هرچند روحانی شاید در اروپا این‌گونه القا کند که وضعیت کشورش بعد از تحریم‌ها عادی شده و یا دست کم اینک راحت شده است اما این امر با برگزاری انتخابات ماه فوریه (اسفند) در ایران مشخص می‌شود. این‌ها ( تعیین نمایندگان دو مجلس) مواردی هستند که تنور انتخابات ایران را داغ خواهند کرد و آینده ایران و جهت گیری آن در این دو انتخابات مشخص می‌شود. البته دعای پاپ آسیبی هم به روحانی نمی رساند اما او به بیش از این‌ها نیاز دارد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.