حوزه هنری خبر داد:

برپایی نمایشگاه آثار استاد شریفی در تبریز

نیک رزم گفت: همزمان با افتتاح نمایشگاه نقاشی و طراحی استاد مرتضی شریفی از هنرمندان انقلابی عرصه هنر نقاشی و طراحی، در گالری میرعلی تبریزی، رئیس حوزه هنری آذربایجان شرقی به همراه جمعی از پرسنل حوزه هنری در این نمایشگاه حضور یافت و از ۶۰ سال فعالیت هنری این هنرمند متعهد و انقلابی با اهدا لوح تقدیر قدردانی نمود.

به گزارش تبریز بیدار، مسئول هنرهای تجسمی حوزه هنری آذربایجان شرقی با اعلام این خبر  گفت: در این نمایشگاه که حاصل ۶۰ سال فعالیت هنری این استاد بنام نقاشی است ۶۰ اثر رنگ و روغن و ۶۰ اثر گرافیکی و طراحی با موضوعات دفاع مقدس، انقلاب، پرتره شخصیتهای سیاسی و مذهبی، فقر، حجاب، عاشورا و آزاد به نمایش گذاشته می شود.

مینا نیک رزم ادامه داد: همچنین ۹۰ اثر از ۵۰ هنرجوی وی نیز با تکنیک رنگ و روغن، آبرنگ و پاستیل با موضوعات آزاد در کنار این نمایشگاه به نمایش گذاشته می شود.

وی افزود: همزمان با افتتاح نمایشگاه نقاشی و طراحی استاد مرتضی شریفی از هنرمندان انقلابی عرصه هنر نقاشی و طراحی، در گالری میرعلی تبریزی، رئیس حوزه هنری آذربایجان شرقی به همراه جمعی از پرسنل حوزه هنری در این نمایشگاه حضور یافت و از ۶۰ سال فعالیت هنری این هنرمند متعهد و انقلابی با اهدا لوح تقدیر قدردانی نمود.

Image title

گفتنی است، استاد مرتضی شریفی متولد ۱۳۱۸ تبریز و از هنرمندان برجسته و متعهد آذربایجان است و گامهای موثری را در راستای اشاعه ی هنر دینی و انقلابی برداشته است. وی بیش از ۳۰ سال مدرس هنر نقاشی بوده و عضو هیئت مؤسس انجمن هنرهای تجسمی استان و داوری جشنواره متعدد هنرهای تجسمی  را بر عهده داشته است.

استاد شریفی دهها نمایشگاه انفرادی و گروهی را در سطح کشوری و بین المللی برگزار نموده و اثار هنری وی به صورت کارت پستال به چاپ رسیده است.

لازم به ذکر است، نمایشگاه یاد شده از دهم تا پانزدهم بهمن ماه جاری از ساعت ۱۱ صبح تا ۱۹ در نگارخانه های میرعلی تبریزی و یاسمی خانه فرهنگ تبریز برپاست.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.