مدیرکل تامین اجتماعی آذربایجان‌شرقی خبر داد

سرمایه‌گذاری تامین‌اجتماعی در ۵ کارخانه بزرگ آذربایجان‌شرقی

مدیرکل تامین اجتماعی آذربایجان‌شرقی گفت: تامین اجتماعی در ۵ کارخانه بزرگ استان سرمایه‌گذاری کرده است.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از فارس، جعفر سمساری ظهر امروز در نشست خبری با بیان اینکه بحث تجمیع بیمه‌ها در کل کشور ملغی شده است، اظهار داشت: در این زمینه تامین اجتماعی مختصات خود را دارد و البته ما نیز به عنوان مدیریت استان تابع تصمیمات کشوری هستیم.

وی با اشاره پیر شدن جمعیت کشور و به خصوص در آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: این روند منجر به کاهش تعداد بیمه‌شدگان و افزایش تعداد مستمری بگیران می‌شود ولی به هر حال ۶۶۰ هزار نفر بیمه شده اصلی در استان وجود دارد که با احتساب افراد تحت پوشش بالای ۲ میلیون نفر در استان بیمه شده داریم.

سمساری خاطرنشان کرد: تعداد مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی در استان ۱۳۳ هزار نفر است و ۲۸ شعبه فعال در استان خدمات ارائه می‌دهند.

مدیرکل تامین اجتماعی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه تامین اجتماعی در ۵ کارخانه بزرگ استان سرمایه‌گذاری کرده است، گفت: در بخش سرمایه‌گذاری سازمان تامین اجتماعی در سیمان صوفیان، کلر پارس، داروسازی زهروای، داروسازی شهید قاضی، صنایع خاک چینی سرمایه‌گذاری کرده‌ایم و توسعه صنعت استان را در پی داشته است.

سمساری کاهش مراجعات مستقیم مردم به تامین اجتماعی را از ثمرات ابلاغ الکترونیکی احکام به کارفرمایان دانست و افزود: بخش آی.تی در سازمان گسترش یافته و دریافت خدمات غیرحضوری را از خدمات نوین این سازمان داریم.

وی با بیان اینکه کاهش رفت و آمدها و صرفه‌جویی کاغذ از عواید الکترونیکی کردن امور تامین اجتماعی است، تصریح کرد: در حال حاضر همه بیمه‌شدگان هم می‌توانند بدون مراجعه به شعب سازمان تامین اجتماعی کارهای خود را انجام دهند که البته برای بیمه‌‌شدگان به صورت الکترونیکی گشایش پرونده انجام می‌شود.

سمساری با اشاره به پرداخت تعهدات سازمان در سال‌جاری تصریح کرد: در ۱۰ ماه گذشته سال‌جاری یک هزار و ۱۲۷ میلیارد تومان پرداخت کرده‌ایم ولی از سوی دیگر با توجه به رکود سال‌های گذشته مطالبات سازمان بالغ بر ۲۷۰ میلیارد تومان است.

مدیرکل تامین اجتماعی آذربایجان‌شرقی مجموع بیمه شده‌های قالی‌بافی و ساختمان استان را حدود ۱۲۰ هزار نفر اعلام کرد و افزود: بررسی مجدد بیمه‌شدگان قالی‌بافی و کارگران ساختمانی در استان در جریان است و بیمه کردن خبرنگاران نیز منوط به معرفی از مراجع ذیصلاح و یا معرفی صندوق هنر است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.