استراتژی اصلاحات پس از ناکامی در مرحله اول انتخبات؛

هجوم با مهره‌های سفید به خانه ملت!

اصلاح‌طالبان طی روزهای آینده در انتخابات مجلس کاندیداها و یا به عبارتی مهره‌های سفید خود را برای ورود به خانه ملت حرکت می‌دهند.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از فارس، با نزدیک شدن به انتخابات تنور تبلیغات کاندیداها نیز در حال گرم شدن است.

استان آذربایجان‌شرقی در مجلس ۱۹ کرسی از ۱۳ حوزه انتخابیه دارد. که برای این تعداد کرسی ۶۲۳ نفر ثبت‌نام‌ کردند و حدود ۶۱ درصد تائید صلاحیت شدند.

در این مدت ۳۱ نفر از ادامه رقابت‌های انتخاباتی انصراف دادند، صلاحیت ۱۱۱ نفر احراز نشد و ۱۲۱ نفر نیز رد صلاحیت شدند.

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات آذربایجان‌شرقی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه برای ۸۰ درصد افرادی که اعتراض داشته‌اند امکان ملاقات فراهم کرده‌ایم، گفت: با برخی از این افراد تا سه بار جلسه مشترک داشته و مدارک را بررسی کرده‌ایم و افرادی که در زمینه عدم احراز مشکل داشته‌اند بررسی مجدد صورت گرفته و سعی شده تا حقی ضایع نشود.

شنیده شده یکی از برنامه‌های اردوگاه اصلاحات به دلیل رد صلاحیت چهره‌های نام آشنای خود در تبریز، تزریق چند چهره نامدار از حوزه تهران به حوزه تبریز است. چنانکه بنا به گفته طراحان این برنامه، چنین حرکتی در صورت موفقیت در امر احراز صلاحیت‌ها، پاتکی برای اصولگرایان تلقی خواهد شد.

براساس این گزارش، گفته می‌شود اصلاح‌طلبان از قبل می‌دانستند که نفرات سرشناس در تبریز و دیگر شهرها رد صلاحیت می‌شوند، به همین دلیل چهره‌های ناشناس و مهره‌های سفیدی ثبت‌نام کرده‌اند که در روزهای آینده بعد از ۲۲ بهمن این مهره‌ها را هماهنگ در سراسر کشور به ویژه در آذربایجان‌شرقی رو می‌کنند.

این گزارش می‌افزاید در مدت چند روز مانده به تبلیغات با تمام قوا و از طریق سازمان‌های مردم‌نهاد و در شبکه مجازی به تبلیغات کاندیدای مورد نظر خواهند پرداخت و برگزاری جلسات و همایش‌های سازمان‌های مردم‌نهاد در روزهای گذشته دلالت بر این امر می‌کند.

صادقی‌بناب نماینده شورای مرکزی اصلاح‌طلبان در شمال‌غرب کشور در جلسه اخیر اصلاح‌طلبان در تبریز با تأکید بر اینکه اصلاح‌طلبان باید سعه‌صدر خود را برای پیشبرد اهداف ملت بالا ببرند گفت: ما باید از این شرایط و با وجود کم‌لطفی‌ها نسبت به کاندیداهای اصلاح‌طلبان، از آن به عنوان یک فرصت بزرگ استفاده کرده و با تقویت جایگاه احزاب و تشکل‌گرایی بستر را برای انتخاب افراد شایسته مورد وثوق اصلح‌طلبان و حامیان دولت فراهم نماییم تا کشور بتواند راه توسعه خود را بدون هیچ مشکلی طی کند.

صادقی‌بناب با بیان اینکه در شرایط فعلی اصلاح‌طلبان در آزمون بزرگی قرار دارند، گفت: اکنون دشمنان خارجی منتظر واکنش ما هستند تا ببینند که ما چگونه پای صندوق‌های رأی خواهیم آمد و اگر ما با انسجام لازم در انتخابات شرکت نکنیم از یک سو آلت‌ دست استکبار جهانی شده و از طرف دیگر عده‌ای در داخل آن را به مانند چماقی بر سر اصلاح‌طلبان خواهند کوبید.

وی با تأکید بر اینکه اصلاح‌طلبان در این دو انتخابات به طور فعال و با شور و نشاط شرکت خواهند نمود، اظهار داشت: ما با روشن‌بینی لازم مردم در ارتباط با انتخابات هفتم اسفند با تمام توان پای صندوق‌های رأی حاضر خواهیم شد.

صادقی‌بناب در ادامه بر استفاده از شیوه‌های درست اطلاع‌رسانی و تبلیغات تأکید کرد و گفت: با دست خودمان و شایعه‌سازی نباید فضا را نامطلوب کنیم.

گفته می‌شود با وجود مظلوم‌نمایی اصلا‌ح‌طلبان درباره ردصلاحیت اصلاح‌طلبان در جلسات اخیر در آذربایجان‌شرقی برای هر کرسی حداقل دو برابر آن کاندیدا را از میان تائید صلاحیت‌ها مشخص کرده‌اند.

کریم صادق‌زاده تبریزی دبیر شورای اصلاح‌طلبان آذربایجان‌شرقی تأکید کرد: ما با تدبیر، امید و عشق به اصلاحات بر ادامه آن همت کردیم و این مسیر ادامه پیدا می‌کند و پروژه سال ۹۲ با انتخابات سال ۹۴ به سرانجام خواهد رسید.

سعید پورشریفی رئیس شورای اصلاح‌طلبان استان آذربایجان‌شرقی از حضور پرشور اصلاح‌طلبان در انتخابات خبر داده است.

جلسات اصلاح‌طلبان به ویژه کمیته‌های آن در استان آذربایجان‌شرقی در حال برگزاری است و چندین بار هم جلسات ویژه برگزار کرده‌اند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.