دستگیری متهمان پس از 12 ساعت!

پرونده آدم ربایی پزشک تبریزی بسته شد

رئیس پلیس آگاهی آذربایجان‌شرقی گفت: آدم ربایانی که با گروگان گرفتن پزشک تبریزی، اموال او را به سرقت برده بودند در کمتر از ۱۲ ساعت توسط کارآگاهان مجرب پلیس آگاهی استان دستگیر شدند.

به گزارش تبریز بیدارصابر عباس زاده، رئیس پلیس آگاهی آذربایجان شرقی، گفت: ۱۳ بهمن ماه امسال، در پی دریافت خبری مبنی بر گروگان گیری در یکی از  محلات تبریز، شناسایی و دستگیری متهمان به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی در تشریح جزئیات این پرونده، افزود: خرداد ماه سال ۹۳ یکی از پزشکان تبریز، پس از ویزیت و انجام عمل جراحی، از بیمارستان محل خدمت خود خارج و با خودروی شخصی اش از اتوبان “پاسداران تبریز” به سمت خانه خود در حال حرکت بود که یک دستگاه خودروی سواری پراید به صورت عمدی از عقب با خودروی وی برخورد می کند.
عباس زاده تصریح کرد: به دنبال این تصادف، دو مرد بلند قامت از خودروی سواری پراید پیاده شده و به سمت این پزشک حمله ور می شوند که با ضربه ای محکم وی را مصدوم و سپس با بستن دست، پا، چشم ها و دهانش به جای نامعلوم برده و پس از سرقت اموالش او را رها می کنند.
وی ادامه داد: پس از گذشت یکسال از موضوع، این دو سارق مجددا با تلفن مطب پزشک مزبور تماس گرفته و پس از تهدید، از او در خواست پول می کنند.
این مقام انتظامی ادامه داد: به دنبال این درخواست، روز گذشته ( سه شنبه ۱۳ بهمن ماه) هنگامی که این پزشک وارد منزل شخصی خود می شود، این دو متهم که قبل از او وارده منزلش شده بودند به او حمله ور شده و با بستن دست و پای او اموالش را سرقت کرده و وی را در خصوص گزارش به پلیس و شکایت از آنها تهدید به مرگ می کنند.
رئیس پلیس آگاهی آذربایجان شرقی اظهار کرد: با اعلام موضوع از سوی شاکی به پلیس آگاهی بلافاصله تیمی مجرب از کارآگاهان پلیس برای دستگیری متهمان تشکیل شدند؛ با انجام اقدامات اطلاعاتی و تخصصی پلیس متهمان در کمتر از ۱۲ ساعت شناسایی و در یکی از خیابان های تبریز دستگیر شدند.
عباس زاده با بیان اینکه در بازرسی از منزل مسکونی متهمان علاوه بر اموال مسروقه پزشک، سایر اقلام سرقتی دیگری نیز کشف شد، خاطرنشان کرد: پلیس با اشراف اطلاعاتی کامل خود بر استان، آذربایجان شرقی را برای افراد شرور و هنجار شکن نا امن کرده و امنیت روانی و اجتماعی شهروندان را حفظ می کند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.