گزارش تبریزبیدار از نشست شورای عالی اصولگرایان استان؛

وحدت اصولگرایان با انصراف کاندیداهای باقی مانده عملیاتی می شود

نشست خبری شورای عالی اصولگریان آذربایجان شرقی با حضور اصحاب رسانه برگزار شد.

به گزارش تبریز بیدار نشست خبری شورای عالی اصولگریان آذربایجان شرقی با حضور اصحاب رسانه برگزار شد.

فیروز رضایی در ابتدای جلسه   با اشاره به اینکه هرچه در توان داریم در جهت کمک به جریان ریشه دار و اصولی اصولگرایی هزینه می‌کنیم، اظهار داشت: شورای هماهنگی اصولگرایی آذربایجان شرقی، همانگونه که از نامش پیداست همزمان با شکل گیری شورای هماهنگی در تهران و کشور، با هدایت برخی از بزرگان و پس از مشورت با چهره‌های شاخص حقیقی و حقوقی در تبریز و آذربایجان شرقی آغاز به کار کرد.

رئیس ستاد انتخابات اصولگرایان آذربایجان شرقی، با اشاره به شکل گیری این شورا در اغلب شهرستان‌های آذربایجان شرقی، گفت: این شورا بر روی مباحث کلان و فضاسازی نزدیک به انتخابات، در حال رایزنی با دوستان است که خروجی این جمع اصولگرایانه، ۵ تن از چهره‌های مطرح سیاسی در تبریز است.

وی افزود: کمیته‌ای با مطالعه اشخاصی تحت عنوان اصولگرایی انجام گرفته و ما منتظر تشکیل جلسه‌ای با حضور بیش از ۵۰ نفر از اعضای مجمع شورا هستیم.

لیست تبریز تا ۲۰ بهمن نهایی می‌شود

رضایی با اشاره به اینکه در اکثریت قریب به اتفاق شهرستان‌های استان، لیست انتخاباتی خواهیم داد، ابراز داشت: ممکن است به دلیل حضور دو کاندیدای دارای شرایط اصولگرایان که هر دو توان رقابت و انتخاب شدن را دارند، از ارائه لیست در آن شهرستان اجتناب می‌کنیم.

Image title

وی با بیان اینکه امیدواریم با تشکیل جلسات نهایی شورای عالی همگرایی اصولگرایان، تا ۲۰ بهمن ماه، تکلیف حوزه انتخاباتی تبریز مشخص شده و اسامی کاندیداها نهایی شود، تصریح کرد: تاکنون در تبریز، سرلیست انتخاباتی مشخص نشده و بحثی در این موضوع صورت نگرفته است.

رقابت فشرده در انتخابات مجلس وجود دارد

فیروز رضایی در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران مبنی اینکه آیا با وجود ردصلاحیت کاندیداهای اصلاح طلب، جای رقابتی برای انتخابات پرشور باقی مانده است، گفت: کثرت کاندیداهای موجود به حدی است که رقابت را جدی می‌کند و ما نیز علاقه مندیم رقبای جدی داشته باشیم، ضمن اینکه طبق مطالعات انجام شده در شرایط فعلی، برای هر کرسی‌ مجلس تعداد زیادی رقیب وجود دارد که این رقابت جدی در بین جناح‌های مختلف است.

وی با اشاره به رد صلاحیت برخی از کاندیداهای رقیب در انتخابات مجلس دهم، افزود: ما نیز متأثر هستیم از اینکه برخی از دوستان به دلیل سوابق گذشته، از خطوط قرمز عبور کرده و شورای نگهبان، برای عمل به وظیفه قانونی خود این افراد را رد صلاحیت کرده است.

نتیجه انتخابات را قبول داریم، حتی اگر افرادی از لیست ما رأی نیاورد

رئیس ستاد انتخاباتی اصولگرایان آذربایجان شرقی، در پاسخ به سوالی مبنی بر همکاری اصولگرایان استان و هیئت‌های اجرایی و مسئولین آن، گفت: همواره انتخابات در کشور ما سالم بوده و صندوق‌های رأی مورد اطمینان مردم و داوطلبین هستند، لذا نباید در مورد سلامت و اعتماد مردم به انتخابات خدشه وارد کرد، نتیجه را قبول داریم، حتی اگر افرادی از لیست ما رأی نیاورد.

وی افزود: جریان اصولگرایی همیشه این ذهنیت را داشته و دارد که متولیان نظارتی انتخابات، لحظه‌ای از امانتداری خود در قبال آرای مردم کوتاهی نمی‌کند.

رضایی در پاسخ به سوالی درباره رفتار دوگانه از سوی برخی اصولگرایان در جریانات سیاسی، با تاکید بر اینکه نباید به حضور برخی از اصولگرایان در دولت گذشته، نگاه‌های قبیله‌ای داشته باشیم، خاطر نشان کرد: ملاک، حضور فعالانه در کارهای اجرایی، بدون نگاه‌های صفر و صد به جریانات سیاسی است، چرا که همه دولت‌ها نقاط قوت و ضعف داشته، دارند و خواهند داشت.

اصولگرایان می‌توانند برنامه بهتری برای اداره جامعه بر پایه اسلامی ارائه دهند

وی با اشاره به اینکه جبهه اصولگرایی به دنبال تکمیل و اتمام کارهای بر زمین مانده انقلاب اسلامی است، ابراز داشت: اصولگرایان به دنبال پیش بردن گام‌های پیشرفت است تا از ضعف‌ها درس گرفته و کاستی‌ها را جبران کنند.

رضایی با بیان اینکه آنچه جبهه اصولگرایی را از بقیه جناح‌های سیاسی متمایز می‌کند، اعتقاد این گروه، به توانایی، قدرت و کارآمدی اسلام در جامعه است، تاکید کرد: اصولگرایی در تقابل با نگاه‌های التقاطی است و می‌تواند برنامه بهتری برای اداره جامعه بر پایه اسلامی ارائه دهد.

ترکیب مجلس آینده مجلس اصولگرایانه است

فیروز رضایی در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی بر ترکیب احتمالی مجلس آینده، تصریح کرد: ترکیب مجلس آینده از مجلس فعلی بهتر خواهد بود و با توجه به علاقه بدنه جامعه به اصولگرایی، مردم به دید مثبت به این طیف می‌نگرند، لذا مجلس آینده مجلس اصولگرایانه است.

وی درباره دیدار سال گذشته برخی از اعضای شورای اصولگرایان با محمود احمدی نژاد، گفت: دیدار با احمدی نژاد خط قرمز نیست، وی ۲ دوره از مردم بیشترین رأی را به دست آورده است، متاسفانه برخی به عکس گرفتن با کسانی که در فتنه جمهوریت نظام را زیر سؤال بردند افتخار می‌کنند، ولی به عکس گرفتن با فردی که ۸ سال رئیس جمهور بوده ایراد می‌گیرند.

رضایی در واکنش به انتشار لیستی جداگانه از سوی برخی تشکل‌های اصولگرا در استان، اظهار داشت: در جبهه اصولگرایی، گفتمان و حرکت غالب برمبنای همگرایی است ولی اشکالی ندارد که در محله و منطقه کوچک لیستی جداگانه ارائه شود، ولی در گستره استان، اصالت با لیست ۶ نفره شورای عالی اصولگرایان است.

اصولگرایان با قدرت به صحنه انتخابات آمده‌اند

حجت الاسلام والمسلمین حسین اسماعیلی، مسئول جبهه پایداری استان و نماینده احزاب اصولگرا در این نشست  ، با اشاره به اینکه اصولگرایی ریشه در گفتمان انقلاب اسلامی و امام و رهبری دارد، اظهار داشت: اصولگرایی این بار با قدرت و باتکیه بر بزرگانی همچون آیت الله موحد کرمانی، آیت الله یزدی و علامه مصباح، به صحنه آمده و با منشور جامعتین حرکت را شروع کرده است.

وی با تاکید بر اینکه اصولگرایی درصدد ایفای نقش کسانی است که به گفتمان امام و رهبری اعتقاد و نزدیکی دارند، تصریح کرد: تشکل‌های اصولگرا به دنبال سهم خواهی نیستند.

نماینده احزاب در نشست خبری شورای عالی اصولگرایان، با اشاره به اینکه لبیک به ندای بزرگان از تهران و شهرستان‌ها شروع شده است، گفت: اولین بحث ما در گفتمان اصولگرایی این بود که تمامی تشکل‌های جریان ساز اصولگرا که حتی از جمع ما نباشند، در جبهه اصولگرایی قرار گیرند.

وی افزود: تفرقه ای میان تشکل‌ها و احزاب سیاسی نبوده و براساس گفتمان و منشور وحدت اگر به نقطه نظری درباره افراد برسیم، علی رغم امکان وجود تفاوت سلایق، از وی حمایت می‌کنیم.

از هر دو طیف اصولگرا و اصلاح طلب رد صلاحیت داشتیم و این یک روند عادی و طبیعی است

حجت الاسلام اسماعیلی در ادامه، در پاسخ به سؤالی مبنی بر فعالیت هیئت‌های اجرایی و نظارت در این انتخابات، گفت: از روند انتخابات گله‌مند نیستیم و اگر احیاناً نتیجه انتخابات به ضرر جریان اصولگرایی باشد، این جبهه سکوت می‌کند، زیرا نتایج انتخابات و روند سالم برگزاری آن در جمهوری اسلامی، مورد قبول دلسوزان انقلاب است.

وی افزود: تعدادی از داوطلبان اصولگرا در هیئت‌های اجرایی و نظارت ردصلاحیت شده‌اند و ما به این روند اعتراضی نداریم و معتقدیم این روند عادی بوده و ما در حال حرکت هستیم.

Image title

مسئول جبهه پایداری در آذربایجان شرقی، در پاسخ به سوالی مبنی بر هجمه وسیع اصلاح طلبان در واکنش به رد صلاحیت داوطلبان نزدیک به آنان، گفت: از همه جناح‌های سیاسی خواهش داریم که اخلاق انتخاباتی را رعایت کنند، به شعار راستگویی عمل کرده و قانون را ملاک عمل خود قرار دهند.

اعطای مجوز فله ای دولت به نشریات در آستانه انتخابات، جای تأمل دارد / نهادهای نظارتی رسیدگی کنند

وی در خصوص اعطای مجوز فله ای دولت به نشریات در آستانه انتخابات، گفت: این مسئله در آستانه انتخابات جای تأمل دارد، اگر براساس اهداف سیاسی باشد، انتظار رسیدگی آن از سوی نهادهای نظارتی داریم تا با رسیدگی به این موضوع مردم واقعیت‌ها را بدانند.

حجت الاسلام اسماعیلی در پاسخ به سؤال خبرنگار دیگری مبنی بر تعداد تشکل‌های اصولگرا در استان گفت: احزابی از جمله موتلفه، ایثارگران، رهپویان، پیروان خط امام و رهبری در استان فعال هستند، اما ما براساس تعالیم قرآن کریم که می‌فرماید مغرور به تعداد نباشید، تعداد احزاب را ضرورتی ندارد بیان کنیم.

نماینده احزاب و گروههای اصولگرا در این نشست خبری، درباره لیست منتشر شده از سوی برخی جریانات اصولگرا، تصریح کرد: در این لیستِ منتشر شده مثلاً از سوی همیاران، یک بحث داخلی انجام شد و آنان این مسئله را در بین خودشان اعلام کردند و قرار است همگی پایبند لیست نهایی باشیم.

رونق اقتصادی و عدالت اجتماعی برنامه محوری اصولگرایان در انتخابات


تراب محمدی، دبیر شورای هماهنگی اصولگرایان استان هم  با اشاره به اینکه مبنای وحدت اصولگرایان، تکیه بر اصول و بیانات رهبر معظم انقلاب است، اظهار داشت: وحدت اصولگرایان براساس بیانات رهبر معظم انقلاب در سال‌های ۸۵ و ۸۹ و هدایت روحانیت معظم شکل گرفته و خوشبختانه آذربایجان شرقی جزو استان‌های پیشرو در وحدت اصولگرایی بوده است.

وی افزود: اولین جرقه‌های این جریان در اسفندماه سال قبل در قالب وحدت اصولگرایان زده شد و تاکنون روند آن ادامه دارد.

لیست ۶ نفره تبریز از بین ۵۳ کاندیدا انتخاب و معرفی می شوند

دبیر شورای عالی همگرایی اصولگرایان آذربایجان شرقی، با اشاره به اینکه ملاک اصولگرایان برای بررسی کاندیداهای مجلس جهت ورود به لیست، رأی آوری و اصولگرایی داوطلبان بر مبنای شاخص های تعریف شده است، گفت: از بین ۵۳ کاندیدای مدنظر ما در تبریز، تاکنون ۵ نفر نهایی شده و یک نفر هم تا چند روز آینده برای معرفی لیست ۶ نفره اصولگرایان در تبریز معرفی می‌شود.

Image title

وی با بیان اینکه این بدان معنی نیست که هرکس در لیست ۶ نفره قرار نگیرد اصولگرا نیست، خاطرنشان کرد: اصولگرایی شاخصه‌هایی را داراست که هر کس واجد آن باشد قبول داریم ولی مؤلفه رأی آوری نیز در این مجموعه مؤثر بوده است.

عضویت ۵۲ شخصیت حقیقی و حقوقی در شورای همگرایی اصولگرایان آذربایجان شرقی

محمدی، با اشاره به اینکه شورای همگرایی اصولگرایان آذربایجان شرقی از ۵۲ شخصیت حقیقی و حقوقی تشکیل شده است، گفت: در طول ماه، تقریباً ۱۷ جلسه توسط کمیته‌های مختلف برگزار می‌شود.

دبیر شورای عالی همگرایی اصولگرایان آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه اصولگرایان در این دوره از انتخابات نیز با برنامه مدون حاضر شده‌اند، اظهار داشت: رونق اقتصادی و عدالت اجتماعی از جمله موضوعات مهم در برنامه اصولگرایان انتخابات مجلس دهم است.

تراب محمدی در ادامه، در پاسخ به سوالی مبنی بر کثرت ردصلاحیت اصلاح طلبان در مقایسه با اصولگرایان، گفت: از تعداد نمایندگانی که در مجلس فعلی در انتخابات ثبت نام کرده بودند ۵۰ نقر رد صلاحیت شده‌اند که بیش از ۵۰ درصد از این ردصلاحیت شدگان را، نمایندگان منتسب به طیف اصولگرایان تشکیل می‌دهند، لذا هیئت نظارت کاری جناحی انجام نداده است.

همایش بزرگ اصولگرایان آذربایجان شرقی در تبریز برگزار می‌شود

وی از برگزاری همایش بزرگ اصولگرایان آذربایجان شرقی با حضور چهره‌های شاخص اصولگرای تهران در آینده نزدیک در تبریز خبر داد و گفت: این همایش به منظور تبیین شاخص‌ها و معرفی افراد و کاندیداها برگزار می‌شود.

دبیر شورای همگرایی اصولگرایان آذربایجان شرقی، با اشاره به اینکه بسیاری از اصولگرایان، ویژگی‌های بارزی همچون پاکدستی، ایثار و معتدل بودن را از خود نشان داده‌اند، گفت: همکاری نمایندگان اصولگرا پس از رفتن به مجلس، باید همگرایی باشد و نه واگرایی، باید نمایندگان استان همدیگر را قبول کنند تا به پیشرفت استان کمک شود.

محمدی، با تاکید بر اینکه معتقدیم هرکس را مردم انتخاب کنند، ما قبول خواهیم کرد، گفت: با توجه به فضای موجود، مردم به جناح اصولگرا روی می‌آورند، ضمن اینکه قضاوت در این مسئله بر عهده مردم است و ما اعتراضی در صورت انتخاب نشدن کاندیدای اصولگرایان هم نخواهیم داشت.

قشر بزرگ بانوان سهمی در لیست ۶ نفره اصولگرایان تبریز دارند

وی، در پاسخ به سوالی پیرامون عضو زن لیست اصولگرایان تبریز به عنوان نفر پنجم، اظهار داشت: معتقدیم باید سهمی از قشر بزرگ بانوان در لیست ۶ نفره اصولگرایان وجود داشته باشد و ایشان را به دلیل سابقه خوب در رأی آوری و توانمندی انتخاب و معرفی کرده‌ایم.

محمدی ادامه داد: بر همین مبنا، عضو زن لیست را که ریاست دانشگاه فرهنگیان را بر عهده داشته و در دور هفتم بدون حضور در لیست انتخاباتی، رأی خوبی را در تبریز کسب کرده است، معرفی کرده‌ایم.

دبیر شورای همگرایی اصولگرایان آذربایجان شرقی، در ادامه، با اشاره به تلاش‌های همه کاندیداهای لیست اصولگرایان برای رأی آوری لیست معرفی شده، تصریح کرد: ستادهای ۵ کاندیدای مشخص شده اصولگریان، به دنبال تک رأی در انتخابات نیستند چه برسد به شورای عالی اصولگرایان!، و ما همه در راستای موفقیت لیست واحد تلاش می‌کنیم.

همه ما در چارچوب قانون اساسی و ولایت فقیه تعریف می‌شویم و باید به قانون تمکین کنیم

محمدی در پاسخ به این سؤال که آیا فراکسیون رهروان ولایت در مجلس لیستی جداگانه برای انتخابات منتشر خواهند کرد، گفت: فراکسیون رهروان اعلام رسمی نکرده و آنان این قضیه را تکذیب کرده‌اند و در آذربایجان شرقی نیز در این زمینه اقدامی نداشته‌اند.

وی با انتقاد از برخی حمله‌ها به نهادهای قانونی از جمله شورای نگهبان، گفت: ما در چارچوب قانون اساسی و ولایت فقیه تعریف می‌شویم و براساس تاکیدات امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری بر جایگاه شورای نگهبان، باید به قانون تمکین کنیم.

وی افزود: در دوم خرداد ۷۶، آقای ناطق نوری به رقیب خود تبریک گفت و این مطابق با دموکراسی است که همه باید قانون را قبول کنند، حتی اگر به ضرر ما باشد.

دبیر شورای هم گرایی اصولگرایان آذربایجان شرقی، در پایان خاطرنشان کرد: افرادی را انتخاب کنیم که زبان برنده‌ای در برابر استکبار داشته و شاهد لرزش در اصول انقلاب و ولایت فقیه از سوی آنان نباشیم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.