استاندار آذربایجان شرقی:

نباید اجازه استفاده مازوت در نیروگاه تبریز و بناب داده شود

استاندار آذربایجان شرقی گفت: کاهش قیمت نفت، آخرین حربه دشمنان برای تحت‌فشار قرار دادن نظام جمهوری اسلامی ایران است، اما با عنایت الهی، هدایت‌های رهبر انقلاب و تدابیر دولت این بحران را نیز پشت سر می‌گذاریم.

به گزارش تبریز بیدار اسماعیل جبارزاده  در آئین افتتاح پروژه‌های گازرسانی به ۱۲۴ روستای آذربایجان شرقی، اظهار داشت: کاهش قیمت نفت، آخرین حربه دشمنان برای تحت‌فشار قرار دادن نظام جمهوری اسلامی است، اما با عنایت الهی، هدایت‌های رهبر انقلاب و تدابیر دولت این بحران را نیز پشت سر خواهیم گذاشت.

وی افزود: با وجود تحریم‌ها و فشارهای متعدد، شاهدیم که راه مقدس انقلاب‌اسلامی که شهدا ترسیم کرده‌اند، با اقتدار و سرعت کامل ادامه دارد و امروز عزت، اقتدار و بزرگواری ملت ایران به‌عنوان یک واقعیت تعیین‌کننده موردقبول همه جهانیان قرارگرفته است.

استاندار آذربایجان شرقی، در ادامه به تلاش‌ها و خدمات مجموعه وزارت نفت در ۲ سال گذشته اشاره کرد و گفت: باوجود اینکه این وزارتخانه بیشترین تأثیر را از کاهش قیمت نفت پذیرفته و طبیعتاً انتظار می‌رفت که خدمات آن کاهش یابد، اما با مدیریت وزیر نفت و مجموعه مدیران و کارکنان این مجموعه، فعالیت‌های آن در مقایسه با سال‌های گذشته افزایش‌یافته است.

وی افزود: میانگین تعداد روستاهایی که در سال‌های گذشته گازرسانی می‌شد حدود ۸۰ تا ۱۰۰ روستا بود، اما امروز شاهدیم که ۱۲۴ روستای استان از نعمت گاز برخوردار می‌شوند و گازرسانی، به یکصد روستای دیگر نیز در حال اجراست.

جبارزاده، بابیان اینکه شرایط متفاوتی را پیش رو داریم، گفت: تمام بنگاه‌های اقتصادی و دستگاه‌های دولتی از جمله وزارت نفت، باید برای دوران پسابرجام برنامه مناسب تدوین کنند و لازم است برنامه‌های کلان این وزارتخانه در استان بومی‌سازی شود.

استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر‌اینکه آماده تأمین انرژی برای تمام سرمایه‌گذاران در بخش‌های مختلف هستیم، گفت: همان‌طور که سال قبل این وعده را دادیم، امسال هم اعلام می‌کنیم که در فضای جدید سرمایه‌گذاری، هیچ مشکلی در تأمین انرژی موردنیاز برای فعالیت‌های اقتصادی در سال آینده نخواهیم داشت.

وی همچنین شرایط جدید اقتصادی را فرصتی برای نوسازی و ارتقای کیفیت خدمات و تجهیزات صنعت گاز دانست و افزود: امیدواریم در سال ۹۵ بتوانیم خدمات گاز را از نظر کیفیت، ایمنی و تست و ارائه خدمات ارتقا دهیم.

جبارزاده درباره تأمین گاز نیروگاه‌های تبریز و بناب، گفت: با توجه به عدم سرمایه‌گذاری مناسب در جهت تولید و توسعه شبکه گاز در سال‌های گذشته، این دو نیروگاه در اکثر روزهای سال از سوخت مازوت استفاده می‌کردند، که در سایه تلاش شرکت گاز استان این مشکل در سال جاری تا حدود زیادی رفع شد.

وی با تأکید بر اینکه نیروگاه‌های تبریز و بناب باید در تمام طول سال به‌جز ایام بحرانی از سوخت گاز استفاده کنند، افزود: با توجه به آلایندگی بالای این دو نیروگاه، نباید اجازه استفاده از مازوت در آنها داده شود.

جبارزاده اضافه کرد: انباشته شدن مازوت در پالایشگاه تبریز بهانه‌ای برای استفاده از این سوخت در نیروگاه‌ها نیست، چراکه خریداران داخلی و خارجی برای مازوت وجود دارد.

استاندار آذربایجان شرقی مردم استان را به صرفه‌جویی در مصرف گاز توصیه کرد و گفت: باوجود اینکه ایران بزرگ‌ترین ذخایر گازی را در اختیار دارد، اما این باعث نمی‌شود که اسراف کنیم و صرفه‌جویی در مصرف گاز همچنان باید در مرکز توجه مردم باشد.

وی در بخش پایانی سخنان خود با تأکید بر بهره‌مندی کامل روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان تا پایان سال ۹۶، بر پیگیری این مهم توسط مسئولان شرکت گاز استان تأکید کرد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.