کمیسیون بازرسی تبلیغات خبرگان در آذربایجان‌شرقی تشکیل شد

کمیسیون بازرسی تبلیغات خبرگان در آذربایجان‌شرقی تشکیل شد

کمیسیون بازرسی تبلیغات انتخابات خبرگان در حوزه انتخابیه آذربایجان‌شرقی در اجرای ماده ۲۰ آیین‌نامه انتخابات خبرگان رهبری تشکیل شد.

به گزارش تبریز بیدار اسماعیل جبارزاده استاندار آذربایجان‌شرقی در نخستین جلسه این کمیسیون، گفت: هدف از تشکیل این کمیسیون، ایجاد نظم و انضباط و تضمین برخورداری یکسان نامزدهای خبرگان از امکانات صدا و سیما و بازرسی و کنترل نحوه تبلیغات نامزدهاست.

وی ابراز امیدواری کرد با برنامه‌ریزی دقیق و منظم این کمیسیون، نامزدهای خبرگان رهبری بتوانند توانمندی‌های خود را در ایام تبلیغات قانونی به اطلاع مردم برسانند تا مردم بتوانند با شناخت کافی، نماینده اصلح را انتخاب کنند.

جبارزاده با اشاره به ابلاغ شیوه‌نامه تبلیغات خبرگان رهبری از سوی ستاد انتخابات کشور، اظهار داشت: برنامه‌های تبلیغاتی رادیو تلویزیونی نامزدهای انتخابات خبرگان باید قبل از پخش، ضبط شده و از نظر کمیسیون بازرسی تبلیغات بگذرد.

وی با بیان اینکه نامزدهای خبرگان حق دارند به طور مساوی از امکانات صدا و سیما استفاده کنند، افزود: تبلیغات نامزدهای خبرگان از روز ۲۲ بهمن آغاز و تا ۲۴ ساعت قبل از آغاز رای‌گیری ادامه خواهد داشت.

استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه استفاده از وسایل و امکانات دستگاه‌های دولتی برای تبلیغات نامزدهای خبرگان ممنوع است، افزود: نامزدهای خبرگان با هر سمتی که داشته باشند به طور یکسان و به مقداری که توسط کمیسیون بازرسی تبلیغات تعیین شده از امکانات صدا و سیما استفاده می‌کنند.

در این جلسه نحوه اجرای آیین‌نامه انتخابات مجلس خبرگان رهبری و برنامه‌ریزی برای تبلیغات نامزدهای خبرگان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

کمیسیون تبلیغات انتخابات خبرگان با عضویت استاندار، بالاترین مقام قضایی استان، رئیس هیئت نظارت استان و مدیرکل صدا و سیمای مرکز استان تشکیل شده است.

شیوه‌نامه تبلیغات انتخابات خبرگان رهبری از سوی ستاد انتخابات کشور به تمام استانداران ابلاغ شده و کمیسیون بازرسی تبلیغات، وظیفه نظارت بر اجرای این شیوه‌نامه را دارد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.