امام جمعه موقت تبریز:

قیام مردم تبریز کمر طاغوت را شکست / نماینده اصلح کسی است که با لبخند دشمن فریب نخورد

امام جمعه موقت تبریز با اشاره به ویژگی‌های کاندیداهای شاخص و اصلح در انتخابات گفت: ولایتمداری و حضور در خط امام و رهبری، داشتن کفایت سیاسی و اخلاقی، روحیه مردمی و استکبارستیزی و عدم توجه به لبخند دشمنان از جمله ویژگی‌های یک نماینده اصلح است.

به گزارش تبریز بیدار، آیت الله محمدتقی آل‌هاشم در خطبه‌های امروز نماز جمعه تبریز، با اشاره به حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال اظهار داشت: مردم ولایتمدار و بصیر ایران به خوبی به ندای رهبر معظم انقلاب پاسخ دادند و دشمنان نظام و اسلام را مأیوس کردند.

وی افزود: حضور گسترده مردم با بصیرت ایران خصوصاً مردم آذربایجان در روز ۲۲ بهمن، از راهپیمایی‌های اول انقلاب نیز بیشتر بود.

امام جمعه موقت تبریز، با اشاره به قیام حماسه آفرین مردم آذربایجان در ۲۹ بهمن سال ۵۶ گفت: در این قیام مردم غیور و شجاع تبریز و آذربایجان در چهلمین روز شهادت شهدای ۱۹ دی قم، با رهبری امام خمینی(ره) و هدایت عالم مجاهد آیت الله شهید قاضی طباطبایی، این حرکت خودجوش را آفریدند.

وی افزود: این قیام مردم آذربایجان کمر طاغوت را شکسته و باعث شد انقلاب و نهضت اسلامی بیمه شود.

آیت الله آل‌هاشم با تاکید بر ضرورت حضور مردم گسترده مردم در انتخابات ۷ اسفندماه، گفت: انتخابات مجلس خبرگان رهبری به دلیل جایگاه مهم آن، حساس است و در کنار آن، مجلس شورای اسلامی نیز به دلیل اینکه رقم زننده سرنوشت سیاسی، اجتماعی و اقتصادی کشور و ناظر بر قوه مجریه است، اهمیت فراوانی دارد.

وی با اشاره به اینکه حضور بر سر صندوق‌های رأی لازم و ضروری است، خاطر نشان کرد: حتی یک رأی بیشتر اهمیت فوق‌العاده‌ای در سرنوشت مردم دارد، بنابراین، همه باید در انتخابات شرکت کنند.

امام جمعه موقت تبریز با اشاره به ویژگی‌های کاندیداهای شاخص و اصلح در انتخابات گفت: اعتقاد به نظام و قانون اساسی، متعهد بودن و دلسوزی، محرومیت کشیده و معتقد با اسلام ناب محمدی، ولایتمداری و حضور در خط امام و رهبری، کفایت سیاسی و اخلاقی، روحیه مردمی و استکبارستیزی و عدم توجه به لبخند دشمنان از جمله ویژگی‌های یک نماینده اصلح است.

وی خاطرنشان کرد: نماینده اصلح کسی است که تحصیل کرده باشد و از مسایل سیاسی باخبر باشد؛ در راه امام و خط رهبری حرکند و دارای روحیه استکبارستیزی باشد؛ فریب لبخند دشمن را نخورد و به آنان دل خوش نکند.

آیت الله آل‌هاشم با یادآوری سالروز ولادت حضرت زینب کبری(س) گفت: ایشان یار و یاور شهدا و پرستار اسرای دشت کربلا بود و علی‌رغم اسارت ظاهری، ایشان پیام آور سیدالشهدا و شهدای کربلا بود.

وی افزود: امیدواریم با نابودی گروهک‌های تروریستی-تکفیری، زمینه برای زیارت امن‌تر حرم حضرت زینب (س) فراهم شود.

امام جمعه تبریز در بخش دیگری از خطبه‌های امروز نماز جمعه تبریز با اشاره به ضرورت امانت‌داری در میان مردم مسلمان، تصریح کرد: ولایت، امامت و ولی‌فقیه زمان پس از پیامبر اکرم(ص) و ائمه اطهار(ع) امانتی در دستان ما هستند که باید به خوبی از آنان مراقبت کنیم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.