معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:

تبریز برای ورود ۱.۵ میلیون گردشگر خارجی آماده شود

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به انتخاب تبریز به عنوان شهر نمونه گردشگری جهان اسلام در سال ۲۰۱۸، گفت: باید تبریز را برای میزبانی از یک میلیون و ۵۰۰ هزار گردشگر خارجی درآن مقطع آماده کنیم.

به گزارش تبریز بیدار، محمدصادق پورمهدی روز شنبه در مراسم بهره برداری از پروژه های عمرانی شهرداری منطقه پنج تبریز، با تاکید بر اینکه باید عزم و اراده جدی برای آماده سازی شهر برای ورود این تعداد گردشگر خارجی به وجود آید، افزود: خوشبختانه ترمینال جدید و مدرن تبریز آماده بهره برداری است اما علاوه بر فرودگاه، راه آهن، هتل ها و رستوران های تبریز نیز باید استانداردهای خود را برای ارائه خدمات به گردشگران داخلی و خارجی و میزبانی مناسب از گردشگران بالا ببرند.

وی با بیان اینکه سیاست های مدیریت ارشد استان در زمینه مسائل شهری بعد از روی کارآمدن دولت تدبیر و امید همکاری و هم پیمانی تمامی دستگاه ها با شوراهای شهر و شهرداران برای عمران و آبادانی شهرهاست، گفت: ما عهد بسته ایم برای ایجاد آسایش و آرامش شهروندان از هیچ گونه کوششی دریغ نکنیم و هیچ کم کاری صورت نگیرد.
پورمهدی اضافه کرد: در تبریز از سالیان گذشته ده ها پروژه نیمه کاره مانده و به حال خود رها شده بود که دراین دو سال به سرانجام رسیده است.
وی اظهار داشت: پروژه سه سطح حمید در مقابل هتل مرمر، بهسازی و نوسازی اتوبان پاسداران، پل میدان راه آهن و ده ها پروژه ترافیکی توانسته است گره های ترافیکی مناطق مختلف را باز کند.
پورمهدی با تاکید بر اینکه باید فضا و زیرساخت ها را برای توسعه فضای سبز آماده نماییم، گفت: در طول دو سه سال گذشته هیچ گونه تغییر کاربری در فضای سبز صورت نگرفته است و چندین هکتار نیز به فضای سبز موجود تبریز اضافه شده که به عنوان نمونه می توان به گسترش فضای سبز در عینالی، پارک بزرگ، عباس میرزا و چند پروژه مهم دیگر اشاره کرد.
وی، حاشیه نشینی در تبریز را یکی چالش های مهم این کلانشهر دانست و گفت: در طول دو سال گذشته و در راستای بهبود وضعیت مناطق حاشیه نشین کارهای خوبی در زمینه مسیر گشایی دراین مناطق آغاز شده است که با به سرانجام رسیدن آنها کاهش معضلات حاشیه نشینی در شهر را شاهد خواهیم بود.
معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی افزود: اینکه ترمینال مرکزی تبریز بعد از ده ها سال نیمه کاره ماندن با اراده شهرداری تبریز در طول دو سال به بهره برداری رسیده است نشانگر وجود عزم و اراده قوی و خلل ناپذیر در شهرداری برای خدمات رسانی و توسعه تبریز است.
پروژه دو کمال به طول ۱۰ کیلومتر و عرض ۶۰ متر با هزینه ۹۰۰ میلیارد ریال در فاز اول آن به طول سه کیلومتر در مسیر رفت و برگشت از سمت میدان شهید فهمیده امروز افتتاح شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.