کاندیدای انتخابات مجلس خبرگان رهبری در استان:

پیشرفت‌های کنونی را مرهون رهبری هستیم/انتخابات، حماسه‌ای برای دفاع از اسلام و ولایت فقیه

نامزد پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه باید وحدت و انسجام خود را حفظ کنیم، گفت: بایستی همه در زیر سایه و خیمه ولایت فقیه قرار بگیرند، چرا که پیشرفت‌ها و سرافرازی‌های کنونی را مرهون ولایت فقیه و اسلام هستیم.

به گزارش تبریز بیدار، آیت الله محمد تقی پورمحمدی کاندیدای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در نطق انتخاباتی که از شبکه استانی سهند پخش شد، با اشاره به مراحل و عوامل پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار داشت: سه عامل موجب پیروزی انقلاب اسلامی شد، مکتب اسلامی، رهبری و حضور توده مردم در صحنه  بود، چرا که نقش مردم در دین اسلام دارای جایگاه ویژه ای است.

وی با اشاره به اینکه مردم ایران به‌ویژه آذربایجان شرقی در تاریخ، مردمی مثال زدنی و امتی بی نظیر هستند، افزود: پیامبر اکرم (ص) و امیرالمؤمنین (ع) در زمان حیات و زندگی شان مردمی به وفاداری ملت کنونی ایران نداشتند، امام حسین (ع) به غیر از ۷۲ تن یار و یاور کس دیگری را نداشت ولی در دوره انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری، ملت ایران بیش از ۲۷۰ هزار شهید تقدیم اسلام و قرآن کرد.

نامزد پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری بابیان اینکه امام خمینی (ره) یاورانی همچون جانبازان، ایثارگران، شیمیایی‌ها و شهدا داشت، گفت: مردم در همه مراحل به تمامی مشکلات فارغ آمدند، تورم، بیکاری، گرانی، مشکلات زندگی و معیشتی را تحمل کردند تا اسلام، نظام و انقلاب پایدار بماند.

وی افزود: اگر پیرو آرمان‌های امام راحل و فرمایشات مقام معظم رهبری باشیم، باید در صحنه ها حضور داشته باشیم و با این حضور، دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی نمی‌تواند هیچ غلطی بکنند.

مجلس خبرگان با ستون خیمه انقلاب اسلامی سر و کار دارد

آیت الله پورمحمدی با اشاره به اهمیت و جایگاه مجلس خبرگان رهبری، اظهار کرد: مجلس خبرگان رهبری دو وظیفه بسیار خطیر و مهمی همچون تعیین رهبری را بر عهده دارد، چنانچه بعد از ارتحال امام راحل، انتخاب مقام معظم رهبری از سوی مجلس خبرگان صورت گرفت و دوم، نظارت بر بقای شرایط لازم در رهبری است که در واقع این مجلس با ستون خیمه انقلاب اسلامی سر و کار دارد.

وی ادامه داد: مجلس خبرگان رهبری مانند مجلس شورای اسلامی نیست که نمایندگان آن در تلویزیون و رادیو گزارش بدهند، مسائل مجلس خبرگان بطور محرمانه و سری اداره می‌شود، رهبر معظم انقلاب خطاب به نمایندگان مجلس خبرگان فرمودند که شما همیشه باید چندین گزینه رهبری داشته باشید تا در روز مبادا، خدای نکرده اگر روزی اتفاق ناگواری پیش آمد، در تعیین رهبری جدید به وظایف خود به خوبی عمل کنید، لذا اهمیت مجلس خبرگان رهبری بسیار بالا بوده و بایستی مردم باید همیشه در صحنه‌ها حضور یابند.

باید به دنیا نشان دهیم که سربازان رهبر کبیر انقلاب و مقام معظم رهبری هستیم

نامزد پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: نباید تنها از مردم خواست تا در راهپیمایی‌ها و رأی گیری‌ها حاضر شوند چنانچه که همیشه مردم نیز در این صحنه‌ها حضور می‌یابند، مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن عظمت و شکوه اسلامی را به دنیا نشان دادند، باید ارزش و کرامت مردم حفظ شود.

وی افزود: با حضور گسترده مردم انقلابی در پای صندوق‌های رأی، مجدداً به دنیا نشان خواهند داد که سربازان رهبر کبیر انقلاب و مقام معظم رهبری هستیم و به آرمان‌های شهدا پایبند بوده و راه امام خمینی (ره) را ادامه می‌دهیم.

آیت الله پورمحمدی با تاکید بر اینکه مردم غیور آذربایجان اگر در تاریخ ۲۰۰ سال گذشته مروری کنیم، نقش مردم این خطه بر سرنوشت کشور کاملاً دخیل است، افزود: مردم آذربایجان همیشه در صحنه بودند و در جریان نهضت مشروطیت و ملی شدن صنعت نفت، استقلال کشور را حفظ کردند.

این کاندیدای مجلس خبرگان رهبری بابیان اینکه در زمان‌های گذشته آذربایجان شرقی شخصیت‌های بسیاری را به خود دیده و هر یک از این‌ها برای آذربایجان افتخار آفرینی کرده‌اند، بیان کرد: ما پیرو مکتب تشییع هستیم و در عین حال آذربایجانی هستیم و مردم این خطه به ولایت مداری، غیرتمندی و شجاعت‌های خود افتخار می‌کنند.

وی ادامه داد: آذربایجان شهدای محراب و سرداران بسیاری را در راه اسلام و انقلاب فدا کرده و حتی برخی از خانواده‌ها برای پایداری نظام جمهوری اسلامی ۴ شهید تقدیم کرده است.

همه باید در زیر خیمه ولایت فقیه قرار بگیرند

وی با تاکید بر اینکه باید وحدت و انسجام خود را حفظ کنیم، گفت: بایستی همه در زیر سایه و خیمه ولایت فقیه قرار بگیرند، چرا که پیشرفت‌ها و سرافرازی‌های کنونی را مرهون ولایت فقیه و اسلام هستیم، و این را همیشه با شعار “آذربایجان جانباز خامنه ای دن آیرلماز” ثابت کردیم.

پورمحمدی تصریح کرد: افراط و تفریط‌ها را کنار بگذاریم و افراط گری نکنیم و نباید از رهبر معظم انقلاب نه جلوتر رفته و نه عقب تر بمانیم و همیشه گوش به فرمان مقام معظم رهبری باشیم، اختلافات شخصی را کنار گذاشته و سلایق سیاسی را در جامعه تحمل نکنیم و اگر چنین باشد سربازان ولایت هستیم.

کلام رهبری در دنیا فصل الخطاب است

نامزد پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری بابیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی پدر همه امت‌های مسلمان و ۷۵ میلیون ایرانی است، خاطرنشان کرد: امروز ما نقش رهبری را در تحولات سوریه، یمن، فلسطین و عراق می‌بینیم، کلام رهبری فصل الخطاب است، چراکه رهبر ما در سطح دنیا بی نظیر و بی همتا بوده و بایستی همه گوش به فرمان رهبری بوده و سرباز ولایت فقیه باشیم.

وی افزود: برخی‌ها که با ما هم عقیده نیستند آن‌ها را تحمل می‌کنیم و حتی با این افراد متحد و منسجم می‌شویم، اما چگونه است که همدیگر را تحمل نمی‌کنیم و خدای نکرده چرا به یکدیگر تهمت بزنیم، چنانچه وحدت عامل اصلی پیروی انقلاب اسلامی بوده و از طرفی امام راحل حکومت اسلامی را مطرح کردند و مردم از این موضوع استقبال بی نظیری داشتند که عامل بقای انقلاب اسلام است.

پورمحمدی در پایان خاطرنشان کرد: انشاالله با وحدت و انسجام در انتخابات و در پای صندوق‌های اخذ رأی عملاً به دنیا ثبات کنیم در هفتم اسفندماه حماسه ای دیگر برای دفاع از اسلام و ولایت فقیه آماده هستیم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *