آیت الله مجتهد شبستری:

دشمن به دنبال دو قطبی کردن جامعه است / متاسفانه همچنان در رکود به سر می بریم

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، با تاکید بر اینکه دشمن به دنبال دو قطبی کردن جامعه به حامیان و منتقدان ولایت فقیه است، گفت: اگر جناحی بخواهد ولایت فقیه را تخریب و تضعیف کند بداند که با این کار امنیت، آرامش و استقلال کشور را هدف گرفته است.

به گزارش تبریز بیدار آیت الله محسن مجتهد شبستری در دیدار با تشکل‌ها، مسئولان و دانشجویان دانشگاه‌های استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه اسلام دعوت به همبستگی و وحدت کرده است و انسان نباید در انزوا به سر برد، اظهار داشت: ارتباط و همبستگی دانشجویان و فعالیت تشکل‌های دانشجویی و طرح مشکلات و بیان راه حل‌های علمی و منطقی منجر به حل خیل کثیری از مشکلات اجتماعی و فرهنگی شده و موجب پیشرفت اسلام و ایران عزیز خواهد شد.

وی، افزود: من مکرر خواهش کرده‌ام که کرسی‌های آزاد اندیشی در دانشگاه‌ها تشکیل شود، این کرسی‌های آزاد اندیشی بسیار خوب و مفید بوده و موجب موشکافی مباحث مهم کشوری و تضارب آراء  می‌شود که طبق قول امام جواد (ع) نتیجه ای بسیار ارزشمند به دست خواهد آمد، چراکه این مشورت‌ها موجب تکمیل نظریه و هم افزایی عقلی می‌شود که بسیار مهم است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، با بیان اینکه بعضی سخنرانان نسبت به برخی جناح‌های خاص حرف‌های تند و زننده ای می‌زنند که شایسته نیست، گفت: باید سخنرانانی که جهت سخنرانی در همایشی و جلسه ای دعوت می‌شوند جزو کسانی باشند که با تعقل، علم و ادب صحبت می‌کند.

وی، خاطرنشان کرد: مسائل سیاسی باید در دانشگاه‌ها مورد بحث و بررسی علمی قرار گیرد اما نباید به باند بازی و جناح بازی برسد و مانع فعالیت‌های علمی شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری، با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه مذاکرات با رژیمی که طرز تفکرش استکباری است امکان پذیر نیست، تصریح کرد: هیچ عاقلی نمی‌پذیرد که به بهانه ارتباط با دنیا دروازه واردات بی رویه کالاهای خارجی باز شود، چرا که در این صورت کمر تولیدات داخلی شکسته می‌شود.

حضرت آیت الله مجتهد شبستری، با بیان اینکه متاسفانه در رکود به سر می‌بریم و از نظر اقتصادی مشکلات فراوانی داریم که موجب نگرانی است، اظهار داشت: خروج از رکود امکان پذیر نیست مگر با تکیه به ظرفیت‌های درونی و کمک به بسترهای تولید داخلی که اگر اینگونه شد می‌توان امید حل مشکلات اقتصادی را داشت.

وی، افزود: بحث‌های علمی دانشجویی در مورد استکباری ستیزی و مذاکرات به گوش مسئولان برسد و به دولتی‌ها، نمایندگان مجلس و سایر ارگان‌ها پیشنهادهای خودتان را ارائه دهید.

رئیس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت (ع)، با تاکید بر اینکه دشمن به دنبال دو قطبی کردن جامعه به حامیان و منتقدان ولایت فقیه است، تصریح کرد: این مساله را با جدیت تمام در دانشگاه‌ها پیگیری کنید که خدای نکرده اگر جناحی بخواهد ولایت فقیه را تخریب و تضعیف کند بداند که با این کار امنیت، آرامش و استقلال کشور را هدف گرفته است.

وی، خاطرنشان کرد: اصول و ریشه‌ها باید محفوظ بماند و اگر حرف‌هایی زده شود که به اصول ضربه ای بخورد، اشتباه است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، گفت: عده‌ای که میگویند بگذارید فله ای همه بیابند و سپس مردم از این جمع انتخاب کنند اشتباه می‌کنند و این یک حرف افراطی است، چراکه در هیچ جای دنیا امکان ورود همگان به انتخابات فراهم نیست و باید فیلترهای بسیار قوی باشد تا هر کسی نتواند وارد فعالیت‌های انتخاباتی بشوند، باید افرادی بتوانند به این فعالیت‌ها وارد شوند که صلاحیت‌های لازم و واقعی را داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه مبادا کاندیداهای انتخاباتی با یکدیگر درگیر شوند، خاطر نشان کرد: انتخابات باید با امنیت، آرامش و در فضایی کاملاً آرام برگزار شود و نباید به اختلافات دامن زده شود. نباید سمپادهای برخی کاندیداها با سمپادهای کاندیداهای دیگر درگیر شوند.

عضو مجلس خبرگان رهبری در پایان با تاکید بر لزوم گسترش فعالیت‌های فرهنگی و توجه به این امور، افزود: در دانشگاه‌ها توجه شود تا علاوه از فعالیت‌های گسترده علمی در حوزه‌های مختلف، به فعالیت‌های فرهنگی هم توجه شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.