رییس ستاد انتخابات استان خبر داد:

تایید صلاحیت ۷ کاندیدای مجلس در دقیقه ۹۰/ تعداد کاندیداها به ۳۶۳ نفر رسید

رییس ستاد انتخابات استان آذربایجان شرقی از تایید صلاحیت هفت نفر از کاندیداهای نمایندگی مجلس شورای اسلامی در حوزه‌های انتخابیه این استان در آخرین مرحله بررسی صلاحیت‌ها در شورای نگهبان خبر داد.

به گزارش تبریز بیدار، رییس ستاد انتخابات استان آذربایجان شرقی از تایید صلاحیت هفت نفر از کاندیداهای نمایندگی مجلس شورای اسلامی در حوزه‌های انتخابیه این استان در آخرین مرحله بررسی صلاحیت‌ها در شورای نگهبان خبر داد.


سعید شبستری گفت: پس از بررسی‌های تکمیلی در خصوص افرادی که به رد صلاحیت خود اعتراض کرده بودند، صلاحیت ۷ نفر دیگر از کاندیداهای استان احراز و این افراد وارد رقابت های انتخاباتی مجلس دهم شدند.

به گفته وی، با تایید صلاحیت این افراد، شمار افراد تایید صلاحیت شده در استان برای رقابت‌های انتخاباتی مجلس دهم به ۳۶۳ نفر رسید.

شبستری در خصوص آمار کاندیداها، توضیح داد: با تایید صلاحیت‌های اخیر، از ۶۲۳ نفر ثبت نام کننده در سطح استان تعداد ۳۶۳ نفر تایید شده‌اند که درصد افراد تایید صلاحیت شده با کسر ۴۴ نفر انصرافی، در حدود ۶۳ درصد است.

وی ابراز امیدواری کرد فعالیت‌های انتخاباتی در سطح استان با شور و انرژی فراوان برگزار شده و شاهد برگزاری انتخاباتی با مشارکت بالای شهروندان باشیم.

استان آذربایجان‌شرقی با داشتن ۱۹ کرسی در مجلس شورای اسلامی، بعد از تهران دومین استان از نظر تعداد نمایندگان بوده و از این جهت رقابت‌های انتخاباتی در استان از اهمیت بالایی برخوردار است

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.