امام جمعه موقت تبریز:

تخریب شورای نگهبان، تخریب قانون‌گذاری و مجلس شورای اسلامی است

امام جمعه موقت تبریز گفت: تخریب شورای نگهبان تنها تخریب این نهاد نیست، بلکه به تعبیر مقام معظم رهبری، این کار، تخریب مجلس شورای اسلامی و ۴ سال قانون‌گذاری آن است.

به گزارش تبریز بیدار،  آیت‌الله سید محمدتقی آل‌هاشم در خطبه‌های امروز نماز جمعه تبریز با اشاره به دیدار ۲۹ بهمن  مردم آذربایجان با رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: همان‌گونه که رهبر انقلاب فرمودند نباید حماسه ۲۹ بهمن سال ۵۶ را فراموش کنیم، بلکه باید هرساله بر شکوه این حماسه تاریخی و به یادماندنی مردم آذربایجان بیافزاییم؛ این حرکت مردم تبریز به مناسبت چهلم شهدای قم، جرقه‌ای برای قیام سایر شهرها و مقدمه‌ای برای پیروزی انقلاب بود.

امام جمعه موقت تبریز با اشاره به تلاش‌های آمریکا و دشمنان برای  زیرسؤال بردن شورای نگهبان گفت: تخریب شورای نگهبان تنها تخریب این نهاد نیست، بلکه به تعبیر معظم‌له، این کار تخریب مجلس شورای اسلامی و ۴ سال قانون‌گذاری آن است.

آیت الله آل هاشم با اشاره به اهمیت مجلس خبرگان رهبری در ساختار نظام اسلامی گفت: مجلس خبرگان رهبری به دلیل تعیین رهبر انقلاب بسیار مهم است و این مجلس باید دل بسته انقلاب باشد.

وی با تاکید بر اینکه دشمن بر روی مجلس خبرگان حساسیت دارد، افزود: لازم است مردم عزیز با حضور با بصیرت در انتخابات وظیفه دینی و ملی خود را انجام دهند.

امام جمعه موقت تبریز در بخش دیگری از خطبه‌های امروز نماز جمعه، با اشاره به اول اسفند سالروز شهادت شهید محلاتی و جمعی از نیروهای انقلاب در سال ۶۴ گفت: اول اسفند، روز روحانیت و دفاع مقدس نام گذاری شده و نقش روحانیت در تاریخ اسلام خصوصاً در قبل و بعد از انقلاب در ترویج احکام اسلامی و حضور در کنار برادران ارتشی و سپاهی و بسیجی چشمگیر بوده است.

وی افزود: سوم اسفندماه نیز سالروز عملیات مهم خیبر است که در آن عملیات با کشته و مجروح شدن ۱۵ هزار تن نیروهای دشمن همراه شد.

آیت الله آل هاشم خاطرنشان کرد: در این عملیات در کنار فتح بزرگ، شهدای گرانقدری در راه خدا دادیم که در آن نقش لشکر همیشه پیروز عاشورا با حضور فرزندان آذربایجان خصوصاً شهید بزرگوار آقا مهدی باکری برجسته بوده است.

وی با اشاره به در پیش بودن شهادت حضرت صدیقه طاهره (س) گفت: ایشان در جوانی و با دلی شکسته و مظلومانه به شهادت رسیدند و دل فرزندان خود و همه شیعیان در طول تاریخ را غصه دار کردند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.