رحمانی:

توجه به فرمایشات رهبری نزدیک ترین راه برای بهبود معیشت مردم است/ بر اثر سیاست های اشتباه بسیاری از کارخانه ها تعطیل شده اند

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس،عملیاتی شدن اقتصادمقاومتی را مهم خواند و گفت: توجه به فرمایش مقام معظم رهبری درخصوص اقتصاد مقاومتی نزدیک ترین راه برای بهبود عاجل در وضعیت اقتصادی کشور و معیشتی مردم است.

به گزارش تبریز بیدار، رضا رحمانی، با اشاره به وضعیت فعلی اقتصاد کشور و بروز مشکلاتی چون تورم رکودی در آن، گفت:توجه صرف به اقتصاد مقاومتی و تکیه بر توان داخلی،حلّال مشکلات اقتصادی کشور است.

 توجه به فرمایشات رهبری نزدیک ترین راه برای بهبود عاجل در وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم است

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی، با تاکید براینکه توجه به اقتصاد مقاومتی پیشران های اقتصادی را به سمت پیشرفت هدایت خواهد کرد، افزود: توجه به فرمایش مقام معظم رهبری درخصوص اقتصاد مقاومتی نزدیک ترین راه برای بهبود عاجل در وضعیت اقتصادی کشور و معیشتی مردم است.

وی با بیان اینکه درحال حاضر بسیاری از صنایع و کارخانه های کشور در نتیجه اعمال برخی سیاست های غلط در شرف تعطیلی قرار گرفته اند، تصریح کرد: توجه به تولید ملی بهترین و نزدیک ترین راه نجات کشور از مشکلات اقتصادی و کاهش آمار بیکاری است.

 

تولید هنوز جایگاه اصلی خود را نیافته است

این نماینده مردم در مجلس نهم، با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری درخصوص حمایت از تولید ملی و نقش آن در رهایی از اقتصاد نفتی،‌تاکید کرد: تاکنون توجه جدی به تولید و عوامل دخیل در آن نشده و تولید هنوز جایگاه اصلی خود را نیافته است.

رحمانی راهکار توسعه اقتصادی را توجه به تولید انبوه و بازشدن درب های صادرات خواند و افزود: در صورتی که تولید انبوه با هدف جذب بازارهای بین المللی صورت بگیرد،به طورحتم کاهش بیکاری و افزایش ارزآوری برای کشور نتیجه ملموس این نوع حرکت خواهد بود.

وی ادامه داد: اگر رفع بیکاری جوانان کشور برایمان مهم است، باید به تولید بها داده و با اتخاذ تدابیری در کنار رونق تولید افزایش صادرات را رقم بزنیم.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر ضرورت برخورد با هر نوع مانعی که تحقق اقتصاد مقاومتی را با تاخیر یا مشکل مواجه می کند، گفت: برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید با سوداگری یعنی هر نوع فعالیت های غیر مولدی که از تلاطمات و نوسان های بازار سوء استفاده کرده و بهره مندی هایی را نصیب برخی افراد می کند،برخورد کرد

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.