میرتاج الدینی در نشست خبری:

دولت در بحث یارانه ها خلاف قانون انجام داد/ حضورم در هیأت دولت به نفع تبریز تمام شد

سید محمدرضا میرتاج الدینی صبح امروز در نشست خبری با حضور اصحاب رسانه به تبیین برنامه های خود پرداخت و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

به گزارش تبریز بیدار، سید محمدرضا میرتاج الدینی صبح امروز در نشست خبری با حضور اصحاب رسانه به تبیین برنامه های خود پرداخت و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

میر تاج الدینی در ابتدا با اشاره به حضور خود در این دور از انتخابات مجلس گفت: معتقدم سرمایه اجتماعی۱۲ساله ای که در مجلس ، دولت و صداوسیما به دست آورده ام بایستی در جهت خدمت به مردم و توسعه استان به کار گرفته شود که در این بین برخی اهداف و برنامه ها به نتیجه رسیده و برخی در نیمه راه است.

وی در خصوص منع کاندیداهادرباره سخنرانی درخصوص دریاچه ارومیه اظهارداشت: این بحث نباید انحصاری شود چراکه یک اقدام ملی است و باانحصاری شدن تبدیل به یک بحث سیاسی خواهد شد

میرتاج الدینی در خصوص اقدامات علمی در خصوص دریاچه ارومیه گفت: در دولت قبل حدود۲۰ طرح شناسایی شده بود که این دولت همه انهارا کنار گذاشت و از صفر شروع کرد و بعداز۲سال به همان طرح های قبلی رسید.

وی  همچنین درخصوص تغییرات گسترده مدیریتی دراین دولت گفت: متاسفانه به بنده گزارش دادند که حتی برخی دهیاران نیز از کار برکنار شده اند و این رویه مناسبی نیست.

این کاندیدای انتخابات مجلس ادامه داد و گفت : قطار سریع السیر تبریز-تهران از همان دوره نمایندگی بنده مورد پیگیری بود و متاسفانه عملیاتی نشد که بنده بازهم پیگیر این طرح خواهم بود چراکه بعداز ما قطار اصفهان تهران مطرح شده و اگر روزی اصفهان این طرح را عملیاتی کند قطعا مردم استان از ما جواب قانع کننده خواهند خواست و باید دولت و مجلس در این زمینه دست به دست هم دهند.

نماینده سابق تبریز در خصوص برخی اتهامات وارده از سوی مسولین دولتی و مدیران اسبق زمان اصلاحات به جریان اصولگرایی اظهار داشت: بنده آماده  مناظره با منتقدان هستم.

میرتاج الدینی درخصوص نحوه ورود دانشگاهها به مسائل نیز گفت: دانشگاهها در تبریز متاسفانه تاکنون اجازه سخنرانی نداده اند و طی ماههای گذشته تمامی سخنرانی ها توسط مسئولین لغو شده است که ظاهرا نشان از این دارد که طرفهای مناظره که اصلاح طلب هستند آمادگی های لازم را ندارند.

معاون رئیس جمهور سابق در خصوص شایعه اختلاف با حجت الاسلام نوبری گفت: ما۳۵سال است که رفیق هستیم و حتی می خواستیم پوسترهای مشترک توزیع کنیم و همه اختلافات را تکذیب می کنم.

میرتاج الدینی در پاسخ به خبرنگارتبریزبیدار در خصوص مبارزه با مفاسد اقتصادی و بحث کرسنت نیز گفت: دولت و مجلس بایستی از همان ابتدا از ایجاد مفاسد پیشگیری نمایند و با برخورد قاطع خودشان اجازه چنین تخلفاتی را ندهند چراکه مبارزه با مفاسد اقتصادی مطالبه اصلی نظام و مردم است و باید فراجناحی با آن برخورد شود.

وی افزود: بنده اولین فردی بودم که درباره کرسنت از وزیر وقت نفت در مجلس سوال کردم چراکه ضرر و زیان فراوانی از این ناحیه وارد خواهد شد.

میرتاج الدینی در خصوص هدفمندسازی یارانه ها نیز گفت: این طرح بزرگترین طرح اقتصادی۳دهه گذشته بود و حتی رئیس جمهور اصلاحات نیز به عدم انجام به موقع  آن اعتراف کرد و بنده با  حذف یارانه های عموم مردم به شدت مخالفم چراکه باید دهک های بالای جامعه از یارانه محروم شوند نه عموم مردم و این یک حق برای آنهاست.

وی افزود: این دولت متاسفانه در خصوص یارانه ها خلاف قانون انجام داد و باافزایش قیمت انرژی ها یارانه مردم را افزایش نداد که این امر خلاف قانون بود و باید یارانه مردم افزایش پیدامیکرد.

کاندیدای مجلس دهم در خصوص لغو مناظره دانشگاه آزاد بین کاندیداهای اصلاح طلب و اصولگرا نیز گفت: ما کاملا اماده مناظره بودیم اما ظاهرا انها میخواهند فضا یک طرفه باشد و اجازه برگزاری مناظره را ندادند

میرتاج الدینی هم چنین در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص تخریب و دعوا بین کاندیداها گفت: فضای انتخابات باید رفاقتی باشد و بنده در دوره های مختلف کاندیداتوری به یاد ندارم که علیه کسی حرف بزنم یا اقدامی انجام دهم و همواره اخلاق سیاسی و اسلامی را حفظ کرده ام.

نماینده سابق تبریز همچنین خروج از رکود را اولویت و دغدغه اصلی مجلس اینده دانست و گفت: کاندیداها بایستی برای خروج از رکود فعلی برنامه های مناسب داشته باشند

میرتاج الدینی هم چنین در پاسخ به خبرنگاری انتقال از مجلس به دولت را یک مزیت برای استان دانسته و گفت: بنده در دولت معین استان شدم و حتی دفاترم را فعال نگه داشته بودم و انتقال به هیئت دولت یک نقطه قوت است چراکه اصفهانی ها در هر دوره تلاش میکنند تا در هیئت دولت نماینده داشته باشند اما ما تخریب میکنیم .بنده در همان روزهای اول حضور در هیئت دولت تسهیلات مناسبی را برای آتش سوزی بازار تبریز گرفتم و ۵ رام واگن فعلی مترو با پیگیری های بنده در هیئت دولت به سرانجام رسید.

میرتاج الدینی در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری در خصوص لیست اصولگرایان نیز گفت: لیست ما قوی تر از بقیه لیست هاست و حتی مخالفان نیز به آن اذعان دارند و مجلس آینده را مجلسی اصولگرا می بینم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.