روایت علیلو از اظهارات متناقض در قرارداد ایران خودرو و بنز؛

تفاهمات دولت و اروپایی ها ایران را بازار مصرفی می کند؟ / ورود مجلس به بحث قراردادهای خودرو

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اظهارات مدیرعامل ایران خودرو با اظهارنظرهای مدیرعامل شرکت بنز تناقض دارد،گفت:مجلس شورای اسلامی و کمیسیون صنایع و معادن قراردادهای خودرویی را بررسی می کنند.

به گزارش تبریز بیدار، علی علیلو   با بیان اینکه مدیرعامل شرکت بنز اعلام کرده که این شرکت تنها به ایران خودرو وارد می کند، گفت: اظهارات مدیر عامل ایران خودرو با اظهارنظرهای مدیرعامل این شرکت خودرویی تناقض دارد،که مدیرعامل ایران خودرو باید نسبت به این اظهارنظرها و مذاکرات صورت گرفته با شرکت بنز پاسخگو باشد.

نماینده مردم شبستر درمجلس شورای اسلامی، با تاکید براینکه هر شرکتی که به ایران ورود پیدا می کند،باید بهمراه خود فناوری، سرمایه و بازار بیاورد، افزود:تبدیل شدن ایران به بازار مصرفی این شرکت ها به هیچ وجه قابل قبول نیست و نباید محصولات در انبارمانده خود را به ایران صادر کنند.

بخشی از تولید داخلی مشترک ایران با  شرکت های خودرویی باید به  بازارهای هدف صادر شود

علی لو با بیان اینکه واردات محض مغایر با اهداف سیاست اقتصاد مقاومتی است، ادامه داد:قطعا واردات به تولید داخلی ضربه می زند، اما با مشارکت فنی و اقتصادی می توان بخش های تولیدی را فعالتر کرد.

وی اظهار داشت:بخشی از تولید داخلی مشترک ایران با این شرکت ها باید به کشورها و بازارهای هدف صادر شود.

 

نقش بخش خصوصی باید در انعقاد قراردادها پررنگتر شود

علی لو با بیان اینکه نقش بخش خصوصی باید در انعقاد قراردادها پر رنگتر شود، افزود: بخش خصوصی باید به صورت مشترک با این شرکت ها وارد مذاکره شود و تمامی قید و بندها را در قراردادها لحاظ کند.

وی با تاکید براینکه دولت در قراردادها تنها باید به عنوان سیاست گذار وارد شود، ادامه داد:دولت باید از ظرفیت بخش خصوصی استفاده حداکثری را به عمل آورد و تنها تولید قطعاتی که در داخل توان ساخت آن وجود ندارد؛به خارجی ها سپرده شود.

 

مجلس و کمیسیون صنایع و معادن قراردادهای خودرویی را بررسی می کنند

این نماینده مردم در مجلس نهم، با اشاره به پتانسیل عظیم قطعه سازان کشور اظهارداشت:در قراردادهای جدید قطعه سازان داخلی باید با این شرکت ها به صورت مشترک فعالیت کنند.

عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس و کمیسیون صنایع و معادن قراردادهای خودرویی را بررسی می کند، تصریح کرد:مجلس شورای اسلامی مواضع خود را در ارتباط با قراردادهای جدید اعلام کرده و پس از تعطیلات مجلس نیز مفاد این قراردادها را مورد بررسی قرار می دهد

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.