با مشارکت حوزه هنری و حفظ و آثار؛

رونمایی از « از خامنه تا خرمشهر» در تبریز

رئیس حوزه هنری استان آذربایجان‌شرقی از برگزاری آیین رونمایی و نقد و بررسی کتاب «از خامنه تا خرمشهر» با مشارکت اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و در محل سالن اجتماعات این اداره کل خبر داد.

به گزارش تبریز بیدار، حسن میلانی امروز با اعلام این خبر  اظهار داشت: آیین رونمایی کتاب «از خامنه تا خرمشهر» چهارشنبه ۵ اسفند ماه سال جاری ساعت ۱۵ و با حضور مهدی حبیبی؛ معاون فرهنگی هنری اداره کل امور استان‌ها و مجلس حوزه هنری کشور اسماعیل اسماعیلی مشنقی؛ نویسنده کتاب، محمد قاسمی‌پور؛ مدیر دفتر مطالعات و فرهنگ پایداری امور استان‌های حوزه هنری کشور، احد گودرزیانی؛ کارشناس منتقد، رضا قلی‌زاده؛ معاون ادبیات حفظ آثار و جمعی از کارشناسان حوزه ادبیات پایداری برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه برنامه فوق به همت واحد دفتر مطالعات و ادبیات پایداری حوزه هنری استان برگزار می‌شود، افزود: کتاب «از خامنه تا خرمشهر» شامل خاطرات خودنوشت اسماعیل اسماعیلی مشنقی در انتشارات سوره مهر منتشر شد.

میلانی اضافه کرد: کتاب فوق بازگوکننده خاطرات گردان ۴ از گردان‌های پادگان ولی‌عصر است که بعدها این گردان‌ها هسته اولیه تشکیل تیپ محمدرسول الله بودند.

وی افزود: علاوه بر روایت خاطرات دوران کودکی و خاطراتی از انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، سعی شده است خاطرات چهره‌های سرشناس دوران دفاع مقدس از جمله شهید بروجردی، شهید همت و خاطراتی از حاج احمد متوسلیان را نیز در کتاب فوق ببینیم.

کتاب «از خامنه تا خرمشهر» توسط اسماعیل اسماعیلی در ۲۶۰ صفحه نوشته شده و با پرداختن به موضوع انقلاب و جنگ، در فصول مختلف از زبان نویسنده به خاطراتی از جنگ جهانی دوم، درگیری‌های کردستان و عملیات‌های دوران دفاع مقدس اشاره می‌کند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.