کاندیدای مجلس خبرگان رهبری:

کاندیداهایی که دشمن از آنها تعریف می کند جاده صاف کن نفوذ هستند/ نباید به خاطر رد کاندیدای مورد علاقه مان بگوییم ظلم شده است

حاجی زاده در واکنش به تعریف رسانه های بیگانه از جریان خاص گفت: برخی از این افراد جاده صاف کن دشمن برای نفوذ هستند.

به گزارش تبریز بیدار، حجت اسلام والمسلمین حاجی زاده کلجاهی از جمله ائمه جمعه  استان است که به خاطر رویکرد مردمی انقلابی در میان مردم منطقه ارسباران جایگاه ویژه ای دارد. حاجی زاده در نشستی با حضور خبرنگاران  به تحلیل فضای آینده پرداخت و به سوالات اصحاب رسانه پاسخ داد.

حاجی زاده در ابتدا با تسلیت ایام فاطمیه شهادت جانسوز حضرت زهرا مردم غیور آذربایجان گفت  ما هر چی داریم از ائمه اطهار و زهرا مرضیه بوده است. تقارن این ایام با انتخابات مجلسین انشاء لله به برکات فاطمیه از این امتحان الهی ملت  پیروز مندانه خارج شوند  در استان ما هم همانند کشور مطابق فرمایشات رهبرمعظم انقلاب  این انتخابات با حضور حداکثری همراه باشد.

امام جمعه اهر گفت:امیدواریم مردم آذربایجان افرادی را که اصلح  هستند انتخاب کنند  شاخص های اصلح بودن به طور مکرر در فرمایشات  امام و مقام معظم رهبری در برهه های گوناگون  تبین شده تا از این طریق  دشمنان اسلام مایوس شوند.

این کاندیدای انتخابات مجلس خبرگان رهبری در ادامه به تحلیل فضای انتخاب این دوره پرداخت و افزود : متاسفانه امروز دشمنان بر خلاف گذشته که به تحریم انتخابات تشویق می کردند افراد و جریان خاصی را تبلیغ می کنند و می گویند به افرادی که سابقه وفا داری به انقلاب و رهبری دارند رای ندهند. اگر مبنا برای ما صحبت های ولی فقیه است از ابتدا حضرت امام و رهبری این نکته را متذکر شدند که روزی که  دشمن از ما  تعریف کرد باید در کار خود شک کرد چون با ما اینها از اساس دشمنی داریم. هنگامی که آنها با تمام وجود از رژیم صهوینیستی حمایت می کنند  ما این رژیم کودک کش را نامشروع می دانیم.  در حالی که بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی در ایران این قدر در کشور آزادی داریم و هر ساله یک  انتخابات برگزار شده است اما  ما را متهم به نقض حقوق بشر و عدم آزادی بیان می کنند. ما از مستضعفان عالم در فلسطین، لبنان یمن ، سوریه و عراق و دیگر ممالک حمایت می کنیم اما آنها  مردم این کشورها را به جرم دفاع از کیان خود به تروریست بودن متهم می کنند. امروز می بینیم همین دشمن  از کسانی  تعریف می کنند که  مشکل دارند و از کسانی که گرای ولایت میدهند تعریف نمی کنند حتی تخریب می کنند. در همین قضیه  دستگیری تفنگداران آمریکایی توسط سپاه که رهبر انقلاب به آن شکل تقدیر کردند برخی برنمی تابند و هنموا با دشمن شروع به تخریب این نهاد انقلابی می کنند و به جای تعریف از این اقدام انقلابی که منافع ملی را تضمین کرد تخریب سپاه را از در دستور کار قرار دادند.  

وی تاکید کرد : این افراد همان هایی هستند که  خسته شده اند و دشمن که نیز سعی می کند نفوذ کند حمایت از این افراد  را در دستور کار خود قرار داده است. آنها می خواهند بعضی افراد به سرکار بیایند برایشان جاده صاف کن باشند حال اگر کسی دلسوز این نظام انقلاب است باید طبق فرمایش رهبری از آنها تبری جوییم و مردم بر عکس خواسته آنها رفتار کنند. آنها کمر بسته اند که هر طور شده پایداری  نظام ما را از بین ببرند پس ما باید  که  باید به  افرادی که آنها خوششان نمی آید رای داد چون آنها در خط ولایت هستند و  باید عکس نظر  عمل کنند. امروز  مردم ما به خوبی می فهمند که دشمن چه فکری در سر دارد. خصوصا  مردم آذربایجان  که در تحولات سیاسی گوناگون پیشتاز  هستند خط و خطوط  را می دانند در ۸ دی و ۲۹ بهمن به خوبی  نشان داند از بعضی افراد و جریانات  که دشمن از  آنها  تعریف می کنند باید چشم پوشی کرد.

حاجی زاده گفت: از برخی از آقایان سوال اینجاست  اگر قرار است طبق فرمایشان رهبری حرکت کنیم چرا  برای خود در مقابل خیمه ولایت، خیمه ای دیگر برپا کرده اند. انشاء الله مردم ما هم  در انتخابات خبرگان رهبری از کسانی که می خواهند موی دماغ رهبری باشند قطعا روی برمی گرداند. هرچند شورای نگهبان وظایف خود را به خو بی انجام داده است.

امام جمعه اهر در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص سیاسی کردن فضای انتخابات خبرگان رهبری گفت: مجلس خبرگان  فراجناحی است مخصوصا افرادی که ورود باید کنند مواضعشان مطابق فرامین  رهبری باشد اگر برخی نماینده محترم در جاهای مختلف ابراز نظر می کند و می گویند که مجلس خبرگان فراجناحی است خب باید از لیست جریان های خاص اعلام برائت کنند.

کاندیدای مجلس خبرگان رهبری در پاسخ به سوال خبرنگار تبریزبیدار در مورد اظهارات برخی نسبت به تخریب شورای نگهبان اظهار داشت:  ما باید مقرارت و نظام اسلامی و قانون اساسی را رعایت کنیم این فقیهان  شورای نگهبان که برخی از زمان امام انتخاب و برخی در زمان رهبر انقلاب تعیین شده اند افرادی هستند که واقعا امین و عدال هستند و نباید به به بهانه اینکه آن کاندیدایی که دوست داریم تایید نشد به تخریب جایگاه شورای نگهبان اقدام کنیم و بگوییم ظلم شده است .

وی افزود: این همه فرمایشات رهبری و امام در تایید شورای نگهبان را فراموش کرده اند. این افراد که دائم از خط تخریب شورای نگهبان حرف می زنند هیچ فکر کرده اند تخریب شورای نگهبان یعنی به سوال رفتن کل تشکیلات نظام. یعنی زیر سوال رفتن هر دو مجلس. متاسفانه این افراد بر خلاف آنچه که می گویند نگاهشان جناحی است جالب است که شورای نگهبان را به جناحی رفتار کردن متهم می کنند. من یادم هست زمانی  شیخ اصلاحات راجع به  شورای نگهبان مطلبی نوشته بود و اظهار داشته که شورای نگهبان  وارد فاز جدید شدید شده اند و جناحی عمل می کنند بنده هم در جواب نوشتم این شما هستید که وارد فاز جدیدی شده اید شورای نگهبان همان مسیر خود را درست پیش می برد. اگر فیلتر شورای نگهبان نبود و هرکسی می توانست در انتخابات نامزد شود  نظام را از دست ما می گرفتند و برخلاف آنچه که عنوان می شود این این افراد حاضر در شورای نگهبان افراد سالم و عادلی هستند. 

حاجی زاده کلجاهی گفت: ما باید  رضایت پروردگار را در نظر می گیریم امیدوارم همه تابع  قانون باشند . این از امتیازات نظام اسلامی است که  در برابر  قانون رهبر  مثل مردم عادی یکسان در نظر گرفته می شود. توصیه می کنیم این افراد از غوفا سالاری پرهیز کنند همانطور دیدیم افرادی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸  که دم از قانون مداری می زدند با غوغا سالاری در برابر قانون ایستادند حتی آرا را باز شماری کردند ولی بر مواضع غیر قانونی خود اصرار ورزیدند . باید بدانیم طبق فرمایش رهبری  تخلف از قانون جرم است مخصوصا در خصوص شورای نگهبان.

کاندیدای مجلس در واکنش به اظهار نظرهای در مورد شورای رهبری گفت: من متأسف هستم برخی  این خیمه ولایت را ترک کردند و به خیمه دیگر افراد رفته اند.  مرحوم  مشکینی در مقابل این افراد اینچنین توصیه می کرد که اگر می خواهید پیش خدا و مردم اعتبار داشته باشند برگردند.

وی ادامه داد: برخی امروز  شورای رهبری را مطرح می کنند که طرح این موضوع  غیر قانونی محلی از اعراب ندارد چون تا مادامی که رهبر معظم انقلاب که خداوند عمر با برکت به ایشان عنایت کند این موضوع نشدنی است. اینها به خیال خود برای آینده برنامه ریزی می کنند   در بحث ولایت شورایی شدن رهبری معنا و مفهومی ندارد وقتی امام حسن امام بود امام حسین علیرغم داشتن عصمت امام نبود. متاسفانه این افراد همان هایی هستند که از بیت  امام (ره)  سو استفاده می کنند.

امام جمعه شهرستان اهر در پایان با تاکید بر  نقش رسانه های در تقویت معنویت، آگاهی مردم گفت: انقلاب  باید در این عرصه ها حضور داشته باشد و امیدوارم در مردم انتخابات ۷ اسفند با حضور خود یک بار دیگر پایداری خود نسبت به ارزشهای انقلاب اسلامی را اثبات کنند.

 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.