دبیری: پزشک ایرانی مقیم آلمان در تبریزبیمارستان می سازد

احداث کارخانه فولکس واگن آلمان‌ در تبریز

رئیس شورای شهر تبریز از آمادگی پزشک ایرانی مقیم ایران برای احداث بیمارستان در تبریز خبر داد و گفت: صحبت‌های اولیه برای احداث کارخانه فولکس واگن تبریز انجام شده است.

به گزارش تبریز بیدار،  شهرام دبیری در جلسه شورای اسلامی شهر تبریز با اعلام اینکه مردم با حضور پرشور در انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان افراد اصلح را انتخاب کنند، اظهار داشت: با شور و نشاطی که در آستانه برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان در جامعه وجود دارد امیدواریم این انتخابات هم همانند انتخابات گذشته به صورت پرشکوه و با حضور اکثریت مردم برگزار شود.

وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه توانمندی‌های شهر تبریز و استان در آلمان با ارائه گزارشی در خصوص سفر و حضور در این نمایشگاه گفت: برگزاری این نمایشگاه در آلمان در راستای شناسایی توانمندی‌های تبریز و استان با توجه به استقبال گسترده‌ای که از این نمایشگاه شد مفید بوده و گامی مثبت در خصوص شناسایی و مطرح کردن توانمندی‌ها و ظرفیت‌های مختلف تبریز و استان است.

دبیری با اعلام اینکه نظام مهندسی میزبانی سفر وی و شهردار تبریز و حضور در این نمایشگاه را بر عهده داشت و هزینه‌های آن از سوی شهرداری تامین نشده بود، گفت: در طی این سفر به همراه شهردار تبریز با مسئولان و مقامات شهری شهرهای هامبورگ و برلین آلمان دیدارهای کاری مفیدی صورت گرفت.

رئیس شورای اسلامی شهر تبریز با اشاره به اینکه در آلمان شهرداری‌ها بالاترین مقام حاکمیتی و اجرایی در شهر هستند، گفت: مدیریت یکپارچه و متمرکز شهر در برلین در اختیار شهرداری‌هاست.

دبیری با اشاره به دیدار با سفیر کشورمان در آلمان و همچنین دیدار با دکتر رحمان‌زاده پزشک ایرانی ساکن برلین گفت: این پزشک ایرانی از اعلام آمادگی و تمایل خود برای احداث بیمارستان در تبریز خبر داد که در این راستا از وی برای حضور در تبریزی دعوت به عمل آمد.

وی با اشاره به دیدار با شهردار هامبورگ اظهار داشت: در دیدار با شهردار هامبورگ که همزمان نخست وزیر این ایالت نیز بود موضوع خواهرخواندگی تبریز و هامبورگ مطرح و مقرر شد زمینه‌های این امر مورد بررسی قرار گیرد.

دبیری دیدار با مدیران اتاق بازرگانی هامبورگ و همچنین عضو ایرانی‌الاصل پارلمان هامبورگ را از دیگر برنامه‌های حضور رئیس شورا و شهردار تبریز در هامبورگ عنوان کرد.

رئیس شورای شهر تبریز با اشاره به اینکه نمایشگاه توانمندی‌های فرهنگی و اقتصادی شهر تبریز که به مدت سه روز در محل کنسولگری کشورمان در هامبورگ برگزار شده بود، گفت: استقبال بسیار خوبی از نمایشگاه توانمندی‌های فرهنگی و اقتصادی تبریز در هامبورگ به عمل آمد.

ایرانیان مقیم هامبورگ و همچنین تجار و بازرگانان استقبال بسیار خوبی از این نمایشگاه داشتند.

دبیری بازدید از کارخانه بازیافت زباله در هامبورگ، دیدار با سرکنسول کشورمان در هامبورگ، بازدید از برخی پروژه‌های شهری و ملاقات با تورهای گردشگری این شهر و ملاقات با برخی احزاب فعال در هامبورگ را از دیگر برنامه‌های این سفر کاری برشمرد.

رئیس شورای اسلامی شهر تبریز همچنین با اشاره به دیدار با مدیران کارخانه فولکس واگن اظهار داشت: در بازدید از این کارخانه و دیدار با مدیران این مجموعه در خصوص ایجاد کارخانه مونتاژ این برند در تبریز صحبت‌های اولیه صورت گرفت.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.