رهبر انقلاب: مسئولان از مسائل اساسی کشور غفلت نکنند

دولتمردان در هیاهوی انتخابات مشکلات کارگران ماشین سازی را می بینند؟

در هیاهوی اخبار انتخابات موضوعی که گاهی از دید مسئولان پنهان می ماند توجه امور جاری که با معیشت مردم گره خورده است. این موضوع چنان با اهمیت است که چندی پیش رهبر معظم انقلاب در این خصوص به دولتمردان تذکر دادند.

به گزارش تبریز بیدار، در هیاهوی  اخبار انتخابات موضوعی که گاهی از دید مسئولان پنهان می ماند توجه امور جاری که با معیشت مردم گره خورده است. این موضوع چنان با اهمیت است که چندی پیش رهبر معظم انقلاب در این خصوص به دولتمردان تذکر دادند.هبری با اشاره به مقطعی بودن انتخابات به مسئولین توصیه کردند: «مسائل تبلیغاتی و روزنامه‌ای انتخابات، مسئولین کشور را از مسائل مستمر و دنباله‌دار و اساسی غافل نکند… آنچه باقی میماند، مسائل اساسی کشور است…[انتخابات]، مسئله‌ی گذرا است؛ کسانی که باید فکر کنند دارند فکر میکنند، کسانی که باید عمل کنند دارند عمل میکنند؛ مسئولین کشور ذهنشان را به این چیزها مشغول نکنند.»

با وجود این تذکرات  معظم له در آستانه انتخابات و نزدیک شدن به ایام تعطیلات نوروز نوسان قیمت ها و مشکل پرداخت به موقع حقوق ها بیش از همه گریبان قشر کارگری جامعه را گرفته است. به عنوان نمونه  ائل خبر داده است  مجموعه کارخانجات ماشین سازی تبریز که به دلیل تصمیمات اشتباه در روند خصوصی سازی خود در طی سال های ااخیر وضعیت بغرنجی را پشت سر می گذارد این روزها این وضعیت نابسمان دامن کارگران و کارکنان این مادر صنعت کشوررا گرفته است.

این در حالی است که کمتر از یک ماه  تا پایان سال باقی مانده و کارگران ماشین سازی نگرانی شدیدی از بابت عدم پرداخت حقوق و مزایای خود از جمله عیدی دارند.


اعتراض کارگران این مجموعه صنعتی راه به جایی نبرده و این موضوع نگرانی شدیدی در میان کارگران به وجود آورده است.


این گزارش می افزاید کشمکش ها بر سر  واگذاری ماشین سازی تبریز به بخش خصوصی توسط سازمان  خصوصی سازی چالش های فراوانی را در این مسیر به وجود آورده است. به گفته خادمی رییس کارخانه اصرار عجیب سازمان خصوصی و میرعلی اشرف پوری حسینی، رئیس تبریزی این سازمان برای واگذاری سریعتر این صنعت مادر باعث بحرانی تر شدن اوضاع این کارخانه شده است.هر چند مخالفت های همه جانبه نمایندگان استان با  این موضوع تا حدود زیادی مانع کار شد اما مسئله اینجاست که برای نجات این گنج صنعتی باید چاره ای درست اندیشیده شود. پیشنهاد نوسازی و توسعه کارخانه در سفر اخیر مسئولان صنعتی جمهوری چک به استان از جمله نقاط امیدی بود که باید پیگیری  شود.

با وجود قول هایی که در مورد استفاده از دوران پسا برجام به ملت داده شد متاسفانه استانداری آذربایجان شرقی هم علی رغم وظایف ذاتی خود ورود کارآمدی به این موضوع طی ماه های گذشته نداشته و تنها به این موضع که  ما باید قانون را اجرا کنیم اکتفا کرده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.