علیلو:

اجرایی نشدن طرح کارت های اعتباری به ضرر تولید کنندگان تمام شد / مردم بازیچه بانک مرکزی نیستند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه اختلاف نظر بین مسئولان در اجرای طرح کارت های اعتباری خریدکالای ایرانی و عدم تمایل بانک مرکزی برای اجرای آن به ضرر تولیدکنندگان و مردم تمام شد، گفت:از آنجا که بانک مرکزی قول اجرایی شدن این طرح را داده باید آن را اجرا کند.

به گزارش تبریز بیدار، علی علیلو  با اشاره به اجرایی نشدن طرح کارت های اعتباری خرید کالای ایرانی،گفت:اجرایی نشدن این طرح به دلیل عدم کار کارشناسی دقیق، اختلاف نظر بین مسئولان و عدم تمایل بانک مرکزی برای اجرای آن به ضرر تولیدکنندگان و مردم تمام شد.

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی،افزود:مسئولان باید ابتدا اختلاف نظرها و مشکلات بین خود را حل کنند و سپس طرح های پیشنهادی خود را اعلام کنند.

تاخیر در اجرای طرح فروش اقساطی لوازم خانگی باعث تشدید رکود بازار شده است

علی لو با بیان اینکه از آنجا که بانک مرکزی قول اجرایی شدن این طرح را داده باید آن را اجرا کند، ادامه داد:مردم بازیچه بانک مرکزی نیستند و با خلف وعده نباید اطمینان مردم نسبت به دولت را سلب کرد.

وی با اشاره به اینکه تاخیر در اجرای طرح فروش اقساطی لوازم خانگی نیز باعث تشدید رکود بازار شده است، یادآور شد: بهترین راه مقابله با رکود، تحریک تقاضای مؤثر است و تقاضای مؤثر،‌ تقاضایی است که در بازار،‌ منجر به مبادله اقتصادی شود.

علی لو با تاکید بر اینکه دولت برای اجرایی شدن قانون رفع موانع تولید و خروج از رکود باید سیاست های مناسبی اتخاذ کند، افزود: دولت برای به حرکت درآوردن چرخ‌های اقتصادی کشور باید حمایتی منسجم از تولید و مصرف داشته باشد.

عضو کمیسیون با بیان اینکه با این طرح ها صنعت خودرو و لوازم خانگی از رکود خارج نمی شوند، یادآور شد:با اجرای بسته خروج از رکود در حوزه خودرو تنها انبار خودروسازان از خودروهای بی کیفیت خالی شد و رانتی برای خودروسازان و صاحبان منافع در این صنعت بود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.