عطا پور: تبریز جزو گمرکات تخصصی طلا در کشور است

مهر تقلب بر زیورآلات بدون کد در تبریز

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی گفت: مصنوعات فلزی طلا و جواهر تولید شده در داخل کشور دارای کد شناسایی بوده و در غیر اینصورت مصنوع عرضه شده قاچاق تلقی خواهد شد.

به گزارش تبریز بیدار اسماعیل عطاپور در پنجمین جلسه کارگروه حمایت از تولید و نظارت بر گردش کالا درسطح عرضه اظهار داشت: طرح نظارتی ویژه مصنوعات طلا و جواهر از مورخه دهم اسفند تا ۲۵ اسفند با همکاری اداره کل استاندارد استان، دبیرخانه کمیسیون، اتاق اصناف، اتحادیه مربوطه و تعزیرات حکومتی درسطح استان عملیاتی می‌شود.

وی ادامه داد: با وجود انجام گشت‌های مشترک بازرسی طلا و جواهر در طول سال، برای اجرای دستورالعمل ارسالی سازمان حمایت و طرح نظارتی ویژه مصنوعات طلا و جواهر در دهه دوم اسفند ماه به مدت ۱۵ روز با محوریت نظارت بر عملکرد واحدهای تولید و توزیع‌کننده طلا و جواهر و با هدف مقابله با تخلفاتی نظیر عرضه مصنوعات قاچاق، عدم صدور فاکتور، گرانفروشی و … عملیاتی انجام می‌شود.

وی گفت: در طرح نظارتی مصنوعات طلا و جواهر، پیشگیری و برخورد با عرضه مصنوعات طلا و جواهر فاقد کدشناسایی در مرزهای هوایی و زمینی و سطح عرضه در اولویت قرار دارد.

عطاپور بر ضرورت ساماندهی و نظام‌مند کردن فعالیت تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان طلا، نقره و جواهر تاکید کرد و توجه جدی به مشکلات تولید داخلی و کارگاه‌های طلاسازی استان را خواستار شد.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی از اتحادیه طلا و جواهر تبریز خواست راهکارها و روش‌های حمایت از کارگاه‌های طلاسازی به ویژه نحوه توسعه تولیدات صادرات محور را گردآوری و برای پیگیری‌های بعدی به سازمان صنعت معدن تجارت استان ارسال کند.

تبریز جزو گمرکات تخصصی ورود و خروج طلا در کشور

در ادامه جلسه فرشیدفر معاون امور مسافری گمرکات استان نیز با اشاره به اینکه گمرک تبریز جزء گمرکات تخصصی ورود و خروج طلا در کشور است از تجهیز فرودگاه بین‌المللی تبریز به خزانه خبر داد.

وی گفت: واردات مصنوعات طلا به کشور ممنوع و هرگونه ورود و خروج شمش با مجوز بانک مرکزی صورت می‌گیرد در عین حال طی ۴ سال گذشته هیچگونه واردات یا صادرات قانونی طلا در استان ثبت نشده است.

وی افزود: برابر مقررات موجود هم اکنون میزان مجاز ورود و خروج طلا به صورت مسافری ۱۵۰ گرم است که با توجه به عدم وجود امکان کنترل مسافران ورودی توسط گمرک معمولا این میزان رعایت نمی‌شود

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.