محسنی‌اژه‌ای در جمع خبرنگاران:

دولت پاسخی دندان‌شکن به اقدام سخیف انگلیس بدهد

معاون اول قوه‌قضائیه می‌گوید دولت، وزارت امور خارجه و افرادی که در مظان اتهام حمایت انگلیس در انتخابات آتی قرار دارند باید پاسخ دندان‌شکن به انگلیس بدهند.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی‌اژه‌ای در حاشیه امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین روسای سازمان بازرسی ایران و عراق در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سئوال که اخیراً دولت انگلیس به نوعی در تبلیغات‌های تلویزیونی خود از مردم ما می‌خواهد به چه کسانی در انتخابات آتی رای بدهند یا ندهند اظهار کرد: اولاً مردم ما یک ذهنیت بسیار منفی در طول سنوات گذشته و بلکه چند دهه گذشته نسبت به حکام مکار انگلیس دارند به طوری که هر وقت چیزی را از انگلیسی‌ها بشوند بر خلاف آن عمل می‌کنند.

معاون اول قوه‌قضائیه ادامه داد: ثانیاً انگلیسی‌ها در بین مردم ما به تفرقه‌افکنی معروف هستند. در خصوص این داستان هم که برخی اینگونه تعبیر می‌کنند انگلیس می‌خواهد دخالت کند باید بگویم که این خیال خام انگلیسی‌ها یا حتی هر کشور دیگری به‌ویژه شیطان بزرگ آمریکا است و آمریکا و انگلیس دیگر باید در خواب ببینند که می‌توانند در ایران دخالت کنند.

وی افزود: با این وجود هر ایرانی از خود سئوال می‌کند که انگلیس چه سنخیتی با کسانی که حمایت‌شان می‌کند دارد و چه رابطه بین آنها با انگلیس و آمریکا است؟. یا چه تضادی بین انگلیس و کسانی است که انگلیس می‌خواهد به آنها رای داده نشود؟. معلوم است که اگر کسانی منافع آمریکا و انگلیس را تامین کنند و رابطه پشت پرده با آنها داشته باشند، طبیعتا می‌گویند که از این افراد یا لیست حمایت می‌کنیم و کسانی هم که در تضاد با منافع امریکا و انگلیس باشند، مردم را سفارش می‌کنند به آن لیست یا افراد رای ندهند. خوشبختانه مردم ما هوشیار هستند و یقیناً عکس این مسئله عمل می‌کنند.

محسنی اژه‌ای در پاسخ به این سئوال که آیا دستگاه قضایی به خاطر این دخالت انگلیس، اقدامی انجام می‌دهد یا خیر گفت: این اقدامات نابخردانه انگلیس دو پاسخ دارد. این اقدام انگلیسی‌ها به حدی نابخردانه بود که حتی صدای «کری» را نیز درآورد. وزیر خارجه آمریکا گفت که شما اشتباه کردید و مردم ایران را نشناختید. اگر ما می‌خواهیم طرفداران ما در ایران رای بیاورند باید صبر کنیم و چیزی نگوییم زیرا مردم حساس هستند و وقتی ما چیزی می‌گوییم، مردم علیه  و خلاف آن اقدام می‌کنند و این سفارش کری به انگلیسی‌ها بود.

وزیر اسبق اطلاعات افزود: به هر تقدیر این اقدام انگلیسی‌ها دو پاسخ دارد؛ نخست پاسخی است که از سوی ملت داده می‌شود و دوم پاسخی است که مشخصاً دولت باید بدهد؛ یعنی دولت باید نسبت به این اقدام سخیف انگلیس که به این ترتیب اسم برده و گفته به اینها رای ندهید یا احیاناً اظهار امیدوداری می‌کنند که فلان لیست پیروز شود، حقیقتا باید هم دولت و به‌ویژه وزارت امورخارجه و هم کسانی که به نوعی در مظان اتهام حمایت انگلیسی‌ها هستند،  پاسخ دندان‌شکن دهند. اینگه بخواهد از کنار این مسئله بگذرند درست نیست زیرا اینها از ذهن مردم فراموش نمی‌شود.

محسنی‌اژه‌ای گفت: اقدام دیگر هم شاید نیاز باشد که لحاظ بین‌المللی هم بررسی و اقداماتی صورت گیرد اما تا این لحظه که من خبر دارم، دستگاه قضا وارد نشده اما انتظار همه این است که دولت و وزارت خارجه و دیپلماسی ما یک برخورد فعال در این قضیه داشته باشند و مردم هم ان‌شاء‌الله وظیفه خود را انجام می‌دهند.

وی تاکید کرد: همچنین کسانی که در مظان حمایت انگلیس قرار دارند باید پاسخ بدهند که برخی‌ها پاسخ دادند و پاسخ خوبی هم دادند و انتظار است دیگران هم این پاسخ را بدهند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.